9 фактів, які не мають нічого спільного з реальністю

З розвитком глобальної мережі люди отримали практично необмежений доступ до інформації. З’явилося безліч сайтів з пізнавальними фактами і неймовірними історіями.

 

Проте, багато копірайтери в гонитві за сенсацією розміщували вельми сумнівні факти, які пішли в народ. У нашому огляді 9 таких «дивних фактів», які не мають нічого спільного з реальністю.

  1. У пікніках немає нічого расистського

Сумнівний факт

Тим, хто любить пікніки, має бути соромно. Словом “пікнік” нібито спочатку позначалася натовп, що зібрався для лінчування.

Правда

Можливо, расистам і подобається ця теорія, але слово “piquenique” почало використовуватися в 1692 році, принаймні, за півтора століття до того, як у південних штатах США почало широко застосовуватися лінчування. В англійській мові це слово з’явилося близько 1750, почавши позначати суспільне захід, що проводився на відкритому повітрі. Але навіть тоді це слово не використовувалося в Америці.

  1. Черчілль НЕ пожертвував Ковентрі

Сумнівний факт

14 листопада 1940 місто Ковентрі практично зрівняли з землею німецькі люфтваффе. Загинуло майже 600 чоловік, і всі через Вінстона Черчілля. Великобританія перехопила повідомлення щодо майбутнього авіанальоту на місто, але прем’єр-міністр наказав мовчати, щоб німці не дізналися, що їхня система шифрування була розсекречена.

Правда

Не існує прямих доказів того, що Черчілль фактично дозволив розбомбити Ковентрі. Теорія змови з’явилася після того, як люди почали задаватися думкою: чому влада не змогла запобігти такий руйнівний наліт, якщо нацистський код був зламаний. Насправді, британці допустили величезну помилку. Вони знали, що очікується великий наліт, але всі вирішили, що метою є Лондон. А до того часу, коли перші бомби впали на Ковентрі, було вже надто пізно.

  1. “Похмуре неділю” не приводило до самогубств

Сумнівний факт

Угорський піаніст Реже Шереш в 1933 році написав пісню “Похмуре неділю”, яка стала найбільш смертоносною піснею в історії. Сотні людей, які почули її, покінчили життя самогубством, у тому числі сам Шереш і жінка, для якої він написав пісню. Коли “Похмуре неділю” потрапило в США в кінці десятиліття, теж почали вмирати люди, в результаті чого багато країн заборонили її взагалі.

Правда

У середині 1930-х років було набагато більше причин для самогубства, ніж похмура пісня. Це був розпал Великої Депресії. У 1937 і 1938 році в США дійсно прокотилася хвиля самогубств, за 2 роки наклали на себе руки 40 000 чоловік. Просто так співпало, що в цей час був пік популярності “Похмурого неділі”.

  1. Президент Тафт не застрявав у ванні

Сумнівний факт

Вільям Говард Тафт був самим товстим президентом в історії США. Він був настільки огрядним, що навіть якось застряг у ванні в Білому домі. Його довелося витягувати шести помічникам.

Правда

Тафт був, безсумнівно, дуже огрядним. Але для нього була побудована спеціальна ванна, щоб президент зміг помитися з комфортом. Враховуючи, що розміри цієї ванни дозволяли розміститися в ній чотирьом людям, то Тафт ніяк не міг застрягти в ній.

  1. Фраза “врятований дзвоном” не має ніякого зв’язку з похованими заживо

Сумнівний факт

Походження відомої англійської фрази “saved by the bell” (дослівно – “врятований дзвоном”), яка означає “врятований в останній момент”, набагато гірше, ніж можна припустити. При похоронах до руки небіжчика прив’язували мотузку, яка вела назовні до дзвоника на могилі. Якщо людину випадково поховали заживо, то у нього був шанс – зовні хтось міг почути дзвін дзвіночка і врятувати його.

Правда

Хоча подібна практика поховань з дзвіночками існувала, вона не має нічого спільного з цією фразою. Ідіома “врятований дзвоном” народилася в боксі і позначала боксера, який дивом уникнув поразки через гонгу, що сповістив про закінчення раунду.

  1. Християнство не було скопійовано з язичницьких релігій

Сумнівний факт

Він народився від діви, про його пришестя оголосили ангел і три пастуха. Він був хрещений в 30 років, був названий “ловцем людей”, у нього було 12 учнів, і він воскрешав мертвих. Нарешті, він був розп’ятий і воскрес через три дні. Знайома картина? А це був Гор, єгипетський бог, якому поклонялися задовго до Ісуса.

Правда

Деякі стверджують, що християнство – це фактично переписані міфи Гора чи Мітри. Подібна теорія з’явилася після книги Дена Брауна “Код да Вінчі”. Насправді це заперечують вчені-єгиптологи. У єгипетських хроніках немає тверджень про те, що Гор народився від діви, що у нього було 12 учнів або, що Гора коли-небудь називали “ловцем людей”. Хоча Гор помер і воскрес, це сталося, коли він був ще дитиною.

  1. Більшість “навіжених законів” є повною нісенітницею

Сумнівний факт

Політики іноді приймають дуже дурні закони. Наприклад, жінкам у Тунісі носити брюки заборонено законом, а каліфорнійці повинні отримати дозвіл на полювання перед установкою мишоловки.

Правда

Більшість навіжених законів, про які можна прочитати в інтернеті, є повною і абсолютною нісенітницею. Переважна більшість з них є зіпсованими справжніми законами або вирваними з контексту фразами. Наприклад, закон про встановлення мишоловки в Каліфорнії насправді є навмисним перекручуванням законопроекту SB 1645, прийнятого в 2002 році. Згідно цього закону, вводилася обов’язкова реєстрація людей, які на платній основі розставляють пастки на диких тварин.

  1. “Гіп-гіп ура!” не є антисемітським гаслом

Сумнівний факт

Той, хто коли-небудь використав фразу “гіп-гіп ура!”, Може вважати себе антисемітом. Ця фраза походить від латинського Hieroslyma est perdita або “Єрусалим упав”. Вона спочатку використовувалася в якості бойового кличу, коли німці полювали на євреїв під час антисемітських погромів в 1819 році.

Правда

Існує безліч версій, звідки сталася ця фраза. Єдине, в чому згодні більшість вчених, це те, що “гіп-гіп ура!” не має нічого спільного з расизмом. На думку істориків, фраза вже використовувалася в кінці 18-го століття, як мінімум на 20 років раніше антисемітських погромів. Також її пов’язують з кличем пастухів “Хеп! Хеп!”.

  1. Нікола Тесла не почала промислову революцію 20-го століття

Сумнівний факт

Він винайшов змінний струм, радар, і передачу по радіо. Працюючи поодинці, він фактично почав другу промислову революцію. Звали цього генія Нікола Тесла, а сьогодні його внесок у науку майже забутий.

Правда

Немає жодних сумнівів у тому, що Тесла був справжнім генієм. Також немає сумнівів у тому, що  йому належить безліч винаходів. Але легенда про Теслі стала настільки великою в інтернеті, що люди почали приписувати Ніколі речі, автором яких він не був. Приміром, розберемося зі змінним струмом, який використовується в більшості країн світу. Хоча Тесла набагато випередив у своїх дослідженнях Едісона (який все ще порався з постійним струмом), не тільки ці двоє людей експериментували з електрикою. Галілео Ферраріс проводив свої досліди в один час з Нікола Теслой. Також в подібних дослідах були помічені Чарльз Бредлі, Фрідріх Хазельвандер, Вільям Стенлі і Елігу Томсон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *