Від чого болять дитячі ноги?

Якщо дитина після Орви став кульгати, потрібно звертатися до лікаря негайно. Адже буває, що у діток після застуди трапляється ускладнення: транзиторний синовіт. Це випіт в області тазостегнового суглоба. При такому діагнозі «суглобової сумці» накопичується рідина. Вона заважає ходити і викликає біль. Зазвичай вже при першому огляді ортопед-хірург ставить правильний діагноз

Після застуди

Але для підтвердження діагнозу крихітці необхідно зробити рентген і пройти УЗД. Адже доктор повинен виключити травму або інше захворювання.

Насамперед ніжці потрібен повний спокій тиждень чи два (залежно від того, що скаже лікар). Це головне лікування. Загалом, доведеться розважати лежачого і сидячого малюка всіма можливими властивостями.

Біда в тому, що біль може пройти через пару днів після виникнення, а ходити не можна два тижні. Інакше проблема повернеться. І малюкові потрібно це пояснювати.

З препаратів необхідні нестероїдні протизапальні засоби, той же ібупрофен.

По-перше, вщухне біль, а по-друге, швидше пройде запалення. Все уточнюйте у лікаря!

До речі, анальгін і аспірин не можна давати дітям при транзиторном синовите. Ці ліки здатні викликати більш серйозні проблеми.

Які ще бувають проблеми?

Так що при перших же ознаках кульгавості найкраще відразу звернутися до лікаря.

Після перенесеної стрептококової ангіни приблизно у 5% дітей може початися таке ускладнення, як реактивний артрит. Бактерії стрептококи, вірніше, їх токсини, викликають запалення в суглобі. Це лікується антибіотиками. Як проявляється? Дитина кульгає, ніжка опухає, піднімається дуже висока температура. Лікар повинен призначити загальний аналіз крові і взяти пункцію з суглоба. Не хвилюйтеся, біль син або донька відчують лише в момент введення анестезуючого засобу. Антибіотики ж можна приймати і перорально, тобто у вигляді таблеток або суспензії.

Інші види артритів у дітей зустрічаються рідко. Наприклад, артрит буває після вакцинації, внаслідок різних інфекційних захворювань. У будь-якому випадку тільки фахівець визначить причину кульгавості у малятка. Для цього буде потрібно обстеження в стаціонарі.

Увага, потрібна увага!

Іноді нога болить, щоб… привернути увагу батьків. Так-так, багато дітлахи таким чином нагадують про те, що їм потрібно ще більше любові і ніжності. Психологічний механізм такий: колись у малюка були якісь проблеми з ногами і він підсвідомо запам’ятав, як сильно батьки хвилювалися за нього, як багато віддавали йому енергії. І тепер він хоче все це повернути. Природно, потрібен доктор, який спростує фізичну природу нездужання.

А потім – психолог, щоб розібратися з виниклими в родині проблемами. Що батьки можуть зробити в даній ситуації самостійно? Давати якнайбільше щирої любові! Розбирайтеся, шо йому не вистачає. Хоча й не слід підживлювати таке маніпулятивна поведінка. Покажіть, що любов і увагу батьків краще отримувати позитивним способом. Наприклад, придумайте, за що крихітку похвалити. І просто так хвалите! Частіше його міцно-міцно обіймайте, відкривайте перед ним всі свої почуття. І тоді малюк виросте сильним і щасливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *