Вчені знайшли еліксир вічної молодості

Протягом більшої частини своєї історії людство безперестанку намагалося знайти еліксир, що уповільнює старіння. І ось, на початку XXI століття дослідники заявили, що виявили хімічну речовину, яка, можливо, стане ключем до розгадки таємниці вічної молодості.

Дослідники виявили, що добавка, яка широко використовується культурістамі, може збільшити тривалість життя. Вишукування показало, що альфа- кетоглутаровая кислота (ААКГ) збільшує тривалість життя круглих черв’яків на 50 %. За словами вчених, це відкриття може лягти в основу створення нового антивікового препарату для людини.

Добавка використовується для досягнення піку спортивних результатів, а також може допомогти в лікуванні еректильної дисфункції. Тепер вчені говорять, що речовина, яка бере участь у метаболічному процесі, генерують енергію, здатне уповільнити старіння. Про своє відкриття вчені розповіли в статті, опублікованій в онлайн- журналі «Природа». У ній вони також запропонували нові стратегії для профілактики і лікування вікових захворювань.

Як показало проведене дослідження, дієта здатна запобігти захворювання та продовжити життя істот, у тому числі людини. Скорочення споживаних калорій лише на 10 % могло б змусити людей жити довше, стверджують учені. Проведені ними експерименти свідчать про те, що ААКГ здатна замінити дієту, яка допомагає людям спалювати жир.

Ліки або генна терапія, що руйнують поживні речовини або поліпшують енергетичний обмін, також можуть забезпечити аналогічні переваги. Незважаючи на те, що раніше також був виявлений ряд речовин, що регулюють процес старіння, принципи їх дії вченим пояснити не вдавалося.

Останні експерименти на крихітних лабораторних черв’яках показали, що ААКГ здатна затримати старіння.

Хробак – перша тварина, ДНК якого було повністю вивчено вченими. Він широко використовується в дослідженнях, предметом яких є процес старіння і тривалості життя. Черви добре підходять для вивчення процесу старіння, оскільки тривалість їх життя становить від двох до трьох тижнів, що дозволяє швидко встановити ефективність добавок. Крім того, незважаючи на невеликий розмір, генотип черв’яків більш ніж на третину повторює генотип людини.

«Процеси обміну речовин і старіння тісно пов’язані. Дієтичні обмеження послідовно збільшують тривалість життя і затримує вікові захворювання у еволюційно різних організмів», – заявляє професор Цзин Хуан з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

У той час як на вивчення властивостей ААКГ і розробку препаратів можуть знадобитися роки, в майбутньому людині, можливо, буде достатньо просто вживати таблетки, щоб жити довше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *