Вчені розкрили природу сліз від радості

Психологи з Єльського Університету з’ясували, чому люди плачуть від радості.

Сльози асоціюються у багатьох людей з якимись сумними подіями і життєвими ситуаціями. Але сльози на очах також можуть виражати і радість.

Плач від радості викликаний найчастіше дуже приємними подіями з життя, наприклад, народженням дитини, весіллям, довгоочікуваним возз’єднанням після розлуки. Однак якщо природа плачучи від смутку і горя відома, то до недавнього часу пояснити, чому виникають сльози радості, вчені не могли.

Психологам з Єльського Університету вдалося розкрити природу сліз від радісних емоцій. З’ясувалося, що плач від радості допомагає людині відновити емоційну рівновагу. Коли ми відчуваємо негативні та позитивні емоції, наш психологічний рівновага порушується, а за допомогою сліз, ми допомагаємо психіці відновитися після емоційних потрясінь.

Щоб з’ясувати природу сліз радості, психологи запросили для участі в дослідженні добровольців, які останнім часом пережили самі різні життєві ситуації, після яких вони плакали від радості. Всі учасники сказали, що вираз емоцій за допомогою плачу допомогло їм швидше відновити емоційну рівновагу.

Багато людей розглядають плач як прояв слабкості. Але психологи відзначають, що стримувати сльози не варто, так як «утримання пара» є великим стресом для організму і призводить до психологічних проблем у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *