Як заслужити авторитет у дитини?

Щоб дитина вас почув, необов’язково кричати. Досить викликати повагу до себе і бути авторитетом. Але як прийти до гармонії і слухняності?

Батьківський авторитетце, напевно, найважливіший аспект у вихованні. Важливо, щоб дитина не боялася своїх батьків, тим самим закрився в собі, не відчував себе пригніченим. Якщо ви викличете подібні якості в дитинстві, то надалі вони будуть тільки збільшуватися і успішною, впевненою в собі особистості з вашого малюка не вийде. Бути авторитетом це не означає викликати страх. І якщо ви радієте тому, що дитина боїться вас і тому виконує всі завдання і доручення, то, як можна швидше, міняйте ситуацію. Батьківський авторитет будується на повазі та довірі. І наскільки довірливі відносини, залежить «погода» в будинку в цілому.

Найчастіше батьки знають, що вони старші, розумніші і мають владу над дитиною. І замість того, щоб виховувати таку ж самодостатню особистість, вони віддають накази, використовуючи шантаж і погрози. Хто ж захоче дружити з такою «злюкою»? Дітки особливо добре відчувають доброту, щирість і дружелюбність. Але те ж саме відбувається і з негативними почуттями.

Пам’ятайте, що діти – це, в основному, ваше відображення. І щоб вас поважали, перші проявляйте це почуття по відношенню до своєї дитини. Тоді він зможе довіритися вам, поділитися своїми думками та новинами, прислухатися до думки старшого і захоче проводити час з батьками. І якщо зараз вас це не сильно турбує, то повірте, в підлітковому віці і старше, крики і погрози вже не допоможуть і не змусять що-небудь робити. Скоріше це призведе до відсутності спілкування та взаєморозуміння, а можливо і побіжу з дому. І чим пізніше ви це зрозумієте, тим складніше буде відновити добрі стосунки з дитиною. Тому потрібно намагатися створити і підтримувати свій авторитет в очах своїх кіндерів з самого дитинства.

Уважно слухайте!

Ви хочете, щоб дитина слухав вас і робив все так, як ви хочете. Однак не поспішайте ставити такий ультиматум. По-перше, послухайте своєї дитини, адже йому теж хочеться висловити свою ще недосвідчене і може бути смішне, але думка. Якщо він буде відчувати, що його слухають, то стане тільки відвертіше по відношенню до вас. Надавайте вибір і не обмежуйте в смаках. Активувати безкомпромісність можна тільки у виняткових ситуаціях, використовуючи при цьому вагомий аргумент, а не свою забаганку.

Будьте другом

Звичайно ж, ви перевіряєте домашнє завдання дитини і робите спільні справи по дому. Але цього недостатньо. Щоб ваше чадо не сприймало маму і тата тільки як вчителів і «босів», підтримуйте дружні стосунки. Проводите разом дозвілля, гуляйте в парку і ходите в кіно. Хорошим варіантом може бути якесь хобі, що цікавить усіх.

Не влаштовуйте допит

В кінці дня розповідайте що у вас сталося, і задавайте навідні запитання. Малюк буде відчувати ваш інтерес і захоче бути більш відкритим. Але пам’ятайте, що влаштовувати допит не потрібно. Згадайте себе в дитинстві: завжди є якісь незначні дурниці і секретик, про які не хочеться розповідати. До того ж особистий простір має бути не тільки у Вас, але і у дитини.

Слідкуйте за собою

Без покарань і сварок не проходить жодне дитинство, не буває ідеальних сімейних відносин. І як би ви не старалися, проблеми на роботі або будь-який інший стрес дає про себе знати, коли зриваєтеся на своїх близьких. По-справжньому заслужити крики можна тільки в крайніх випадках. Це одна з найгірших ситуацій в сім’ї, коли сварки навіть не обгрунтовані логічно, але дитині це зрозуміти взагалі неможливо. Тому будьте дуже уважні до своїх емоцій, контролюйте їх, вчасно зупиняйтеся, не розпочавши кричати. Якщо ж все-таки неприємна ситуація сталася і ви випустили пар на дитину без причини, вмійте визнавати свою провину і попросіть вибачення у дитини.

Виконуйте обіцяне

Коли ви щось обіцяєте, то малюк про це не забуває, а чекає виконання день у день. Тому не кидайте слів на вітер. Тим самим ви підриваєте свою репутацію, а разом з тим довіру дитини. До того ж він може наслідувати приклад і також несерйозно ставиться до своїх обіцянок.

Чи не принижуйте

Якщо ваша дитина зробив якусь витівку або не виконав завдання, ні в якому разі не принижуйте його. Особливо при інших людях або друзях шалунишки. Тим більше не порівнюйте його ні з ким. Спокійно розкажіть про зроблене проступок та про те, як його можна виправити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *