Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Стало відомо, що вчені з Університету Каліфорнії в Сан -Франциско знайшли ген, який відповідає за інтелект. А це дозволить в майбутньому штучно збільшувати розум людини в будь-якому віці. І це лише одне з безлічі останніх відкриттів у генетиці, кожне з яких має найважливіше значення для науки і людства.

Ген інтелекту

Як вже згадувалося вище, американські вчені з Каліфорнії виявили білок з назвою «клото» і ген KL -VS, який відповідає за його вироблення. Останній тут же отримав ім’я «ген інтелекту», адже даний білок здатний підвищити показники IQ людини відразу на 6 пунктів.
Більш того, цей білок можна синтезувати штучно, і не важливо, якого віку людина. Отже, в майбутньому вчені навчаться науковими методами робити людей розумнішими незалежно від їх природних інтелектуальних даних.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років
Каліфорнійські вчені виявили ген інтелекту.
Звичайно, за допомогою «клото» неможливо зробити з звичайної людини генія. Але допомогти людям із затримками інтелектуального розвитку, а також тим, хто страждає від хвороби Альцгеймера, в майбутньому, можливо, і вийде.

Хвороба Альцгеймера

До речі, про хворобу Альцгеймера. З моменту її опису в 1906 році вчені не могли достовірно з’ясувати природу даного захворювання, з яких причин воно розвивається у одних людей, а у інших – ні. Але нещодавно з’явився істотний прорив у вивченні цієї проблеми. Японські дослідники з Університету Осака виявили ген, який розвиває хвороба Альцгеймера у піддослідних мишей.
У рамках досліджень було виявлено ген klc1, що сприяє накопиченню в тканинах мозку бета-амілоїдного білка, який і є основним фактором розвитку хвороби Альцгеймера. Механізм цього процесу був відомий давно, але раніше ніхто не міг пояснити його причину.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Японські вчені виявили ген, відповідальний за появу хвороби Альцгеймера.
Досліди показали, що при блокуванні гена klc1, кількість накопичується в головному мозку бета-амілоїдного білка знижується на 45 %. Вчені сподіваються, що в майбутньому їх дослідження допоможуть у боротьбі з хворобою Альцгеймера – небезпечним захворюванням, яким страждають десятки мільйонів літніх людей по всьому світу.

Ген дурості

Виявляється, існує не тільки ген інтелекту, а й ген дурості. У всякому разі, так вважають вчені з Університету Еморі в Техасі. Вони виявили генетичне відхилення RGS14, відключення якого дозволяє помітно поліпшити інтелектуальні здібності піддослідних мишей.
З’ясувалося, що блокування гена RGS14 робить більш активної область CA2 в гіпокампі – області мозку, що відповідає за накопичення нових знань і збереження спогадів. Лабораторні миші без цієї генетичної мутації стали краще запам’ятовувати об’єкти і переміщатися по лабіринту, а також краще адаптуватися до умов зовнішнього середовища.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Вчені з Техасу знайшли ген дурості.
Вчені з Техасу сподіваються в майбутньому розробити препарат, який блокував би ген RGS14 у вже живе людини. Це дозволило б дати людям небачені раніше інтелектуальні можливості та пізнавальні здібності. Але до реалізації даної ідеї потрібно ще не одне десятиліття.

Ген ожиріння

Виявляється, у ожиріння також є генетичні причини. У різні роки вчені знаходили різні гени, що сприяють появі зайвої ваги та великої кількості жиру в організмі. Але «головним» з них на даний момент вважається IRX3.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Виявлено ген ожиріння

З’ясувалося, що цей ген впливає на відсоток жиру щодо загальної маси. Під час лабораторних досліджень, виявилося, що у мишей з пошкодженим IRX3 відсоток жиру в організмі в два рази менше, ніж у інших. І це при тому, що їх годували однаковою кількістю висококалорійної їжі.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Виявлено ген ожиріння

Подальше вивчення генетичної мутації IRX3, а також механізмів його впливу на організм дозволить створювати ефективні ліки від ожиріння і діабету.

Ген щастя

І головне, на наш погляд, відкриття генетиків з усіх згаданих в цьому огляді. Виявлений вченими з Лондонської школи здоров’я, 5 – HTTLPR називають « геном щастя». Адже, виявляється, він відповідає за поширення гормону серотонін в нервових клітинах.
Вважається, що серотонін є одним з найважливіших факторів, що відповідають за настрій людини, він змушує нас радіти чи сумувати, залежно від зовнішніх умов. Ті, у кого низький рівень цього гормону, схильні до частих нападів поганого настрою і депресій, схильні до тривожності і песимізму.

Важливі генетичні відкриття останні 5 років

Британські вчені відкрили ген щастя

Британські вчені з’ясували, що так звана «довга» варіація гена 5 – HTTLPR сприяє кращій доставці серотоніну в головний мозок, що змушує людину відчувати себе в два рази щасливішими, ніж інші. Ці висновки засновані на опитуванні та вивченні генетичних особливостей кількох тисяч добровольців. При цьому найкращі показники достатку життям виявилися у тих людей, обоє батьків яких також мають «геном щастя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *