Варто вчитися на роботехника: 7 актуальних професій галузі

Майбутні випускники робототехнічних вузів часто замислюються, що буде, коли двері навчального закладу для них закриються. Тобто ви взагалі сенс працювати за маленьку зарплату в лабораторії якого-небудь університету? Сьогодні не можна точносказати, чи зможете ви знайти гідну роботу після закінчення навчання. Іноді працювати у внз – це один із найбільш правильних варіантів. Але є й інші цікаві професії.

Хто такий робототехнік? Він одночасно є інженером, програмістом і кібернетик в одній особі.

Які професії корисні для розвитку Вашої пам’яті?

Інженер може бути зайнятий на будь-якому виробництві з різними верстатами вітчизняних і зарубіжних компаній. Програміст є фахівцем, якому під силу написання практично будь-якої програми. Сьогодні ці майстри мають дуже гарний рівень доходів, незалежно від міста проживання.

Які бувають найдивніших професій у світу?

Кібернетика є наукою про управління, в якій активно застосовується моделювання. Кібернетик має дуже високий рівень теоретичної обізнаності, займається проектуванням, розробляє будь-керуючі процеси і системи.

Це все в загальному, а якщо заглибитися більш конкретно, то можна виділити такі затребувані професії на ринку.

1. ІНЖЕНЕР-ЕЛЕКТРОНІК

Займається процесами технічної експлуатації, налагоджує функціонування електронного обладнання. Також в обов’язки входить створювати майбутні та поточні плани й графіки роботи, з технічної частини обслуговувати та ремонтувати обладнання. Також фахівець готує до експлуатації електронно-обчислювальні машини, з технічної сторони оглядає певні пристрої і вузли. Одночасно в його обов’язки входить контроль параметрів і надійність електронних елементів устаткування.

2. СЕРВІСНИЙ ІНЖЕНЕР З РОБОТОТЕХНІКИ

Займається монтажем, запуском, діагностикою обладнання. Проводить технічне обслуговування, ремонт обладнання в оперативних і гарантійних випадках. Надає технічну підтримку, консультує клієнтів, проводить технічні семінари і навчає клієнтів.

3. ПЕДАГОГ ЗА НАПРЯМОМ «РОБОТОТЕХНІКА»

Навчання може проводитися в рамках шкільної програми, а також у вузах. Такий фахівець може викладати на підготовчих курсах, проводити заняття з просунутими дітьми з предмета, викладати на додаткових курсах за напрямом «Робототехніка».

4. ЕЛЕКТРОТЕХНІК

Фахівець з електронним приладам здійснює складні процеси, пов’язані з генеруванням, посиленням, перетворенням, вимірюванням і формуванням електричних сигналів, забезпечує проведення логічних операцій, а також інших процесів. Електротехнік повинен бути універсальним, діяти швидко і точно. Щоб розробляти електроапарати, необхідно володіти знаннями в галузі математики, фізики, хімії.

5. РОЗРОБНИК ДОДАТКІВ ДЛЯ ТЕЛЕФОНІВ

Програмісти смартфонів сьогодні рідко опиняються без роботи. Попит на мобільні зобов’язує створювати все більше нових програмних рішень. Тому не дивно, що вакансію програмістів мобільних додатків нерідко можна зустріти на сайтах з пошуку роботи. Для програмістів додатків, які працюють з iPhone, смартфонами, телефонами, є робочі місця у великих компаніях і на віддаленій основі.

6. ПРОГРАМІСТ З РОБОТОТЕХНІКИ

Фахівець займається автоматизацією робототехнічних дій, працює на конвеєрах і лініях по збірці. Також здійснює пуско-налагоджувальні роботи, експлуатує робототехніку та АСУТП, розробляє ПЗ для робототехніки і ПЛК. Крім того, фахівець займається конфігурацією обладнання в момент запуску автоматизованих об’єктів. Програміст з робототехніки супроводжує виробництво, сервісне обслуговування роботів.

7. ФАХІВЕЦЬ З 3D

Найбільш затребувані професії – візуалізатор і модельєр. Перший є фахівцем високого класу у сфері тривимірної графіки. Сьогодні візуалізатори найчастіше займаються архітектурно-будівельними проектами, що беруть участь в процесі архітектурної 3D-візуалізації. Архітектурні візуалізатори створюють екстер’єри та інтер’єри будівель, які проектують. У підсумку візуалізатор повинен подати готову картинку. Професія 3D-модельєра стає все більш привабливою для творчих людей. Часто нею цікавляться художники, архітектори і скульптори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *