В якому стані небезпечно літати в літаку

В якому стані небезпечно літати на літаку. Часом про деякі застережних факторах люди навіть не підозрюють. Не встигли ще вщухнути пристрасті навколо незрозумілої кончини Артема Чечікова в «Шереметьєво», як стало відомо, що сьогодні в Домодєдово на борту літака помер ще один пасажир.
Як повідомляли прес-секретар МОЗ Олег Салагаєв: «За попередніми даними пасажир, який страждав хронічним захворюванням серця, помер на борту літака. На жаль, випадки смерті на борту літака трапляються, іноді до декількох раз на місяць. Причинами стають ускладнення хронічних захворювань, що виникають в ході польоту».

– Усі хвороби, що стосуються серцево-судинної системи (від аритмії до вегето-судинної дистонії), можуть загостриться в польоті, – попереджає лікар «Швидкої» Михайло Коневскій. – Це те, що очевидно. Але є хвороби більш приховані, про які люди часом і зовсім не підозрюють:

1. Хвороби органів дихання – від астми до задишки (причому задишка, як правило, пов’язана із захворюваннями серця).

2. Тромбоутворення.  Часто ми і не знаємо про те, що десь всередині нас є тромб – він може зовсім не заважати, мирно живучи в судинах. Але від перепадів тиску, зміни кліматичних поясів тромб може відірватися і почати «подорож» по тілу. А дійшовши до серця або легенів може вбити.

– Особливо небезпечна ситуація – тромбоемболія легеневої артерії, – пояснює Михайло Коневскій. – При цьому стані тромби часто утворюються у великих венах нижніх кінцівках або таза – це можна побачити тільки за допомогою УЗД. Хоча на це може вказувати сильний варикоз. Якщо переліт довгий і ноги затекли, то якщо людина різко встане, тромб може відірватися і потрапити в легені. Через це утворюється так званий синюшний комір – коли від плеча до плеча протягується як би синя смуга, тіло блідне, а особа стає блакитного відтінку. На жаль, врятувати людина в цій ситуації не можна.

3. Аневризма аорти – тобто розтягування і стоншування стінок судин (через підвищений холестерину, атеросклерозу, високого тиску) і утворення просвіту. Стінки судин в цьому випадку сильно напружені і можуть лопнути в будь-який момент. У тому випадку врятувати пацієнта практично неможливо.

4. Кардиомиопатия. Розширення і зміна серцевого м’яза. За словами Коневского, дуже часто буває у спортсменів, особливо тих, хто хитається або займається самостійно, тобто ентузіастів. Професійних спортсменів перевіряють лікарі. Звичайні ж люди, особливо сильно захоплюються залізом або бігом – в зоні ризику. Під час перельотів хворе серце може не витримати і буквально розірватися.

5. Прийом гормональних препаратів. Деякі групи стероїдних та інших гормонів можуть також впливати на серцево-судинну систему, викликаючи її поразка. Перед перельотом коштує обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *