Перераховано цікаві властивості пам’яті людини

Перераховано цікаві властивості пам’яті людини. Більшість людей хоча б раз у житті стикалися з проблемами, пов’язаними з роботою пам’яті – буває, що ми просто не можемо згадати чиєсь ім’я, день народження, новий пароль від інтернет-банку і т.д. З вами таке теж траплялося?

Ми звинувачуємо себе за неуважність або лаємо похилий вік. Однак є «неприємні» особливості і властивості пам’яті людини, з якими стикається більшість людей, і справа зовсім не у віці або неуважності – просто так влаштований наш мозок.

При цьому, помилки, які ми здійснюємо через збої в нашій неідеальної пам’яті, дуже схожі. І щоб не здійснювати одні й ті ж помилки, ми можемо підстрахуватися, якщо будемо володіти інформацією про тих самих «слабких місцях» в роботі мозку і особливостях пам’яті людини.

Пастки мислення, пам’яті та уваги

Нова книга «Чому ми помиляємося?» Джозефа Халлінана (видавництво «Манн, Іванов і Фербер») присвячена подібним пасткам мислення та уваги, а також проблемам пам’яті людини. У книзі можна знайти масу прикладів того, наскільки часто ми помиляємося, приймаючи рішення, і навіть не усвідомлюємо цього.

Велика кількість досліджень, проведених психологами, зібрані разом і вражають своїми результатами. Книга покликана допомогти людям бути більш об’єктивними при прийнятті рішень будь-якого масштабу і виконанні самих різних завдань. Головне – навчитися бачити потенційні пастки мислення, уваги і пам’яті.

На цей раз ми поговоримо про цікавих властивостях пам’яті людини, описаних у книзі «Чому ми помиляємося?»:

1. Ми запам’ятовуємо імена гірше, ніж іншу інформацію

В ході різних досліджень психологи встановили, що люди запам’ятовують будь-які інші дані набагато краще, ніж імена людей.

Згідно з результатами дослідження, через майже 50 років після закінчення школи люди дізнавалися 73% своїх однокласників по особам. Однак з імена справи йшли набагато гірше – людям вдалося згадати імена тільки 18% однокласників.

Швидше за все, ми запам’ятовуємо імена та прізвища гірше, тому що вони здаються нам абстрактними поняттями з мінімумом сенсу на відміну від професії, хобі і навіть місця народження.

Висновок: щоб краще запам’ятати чиєсь ім’я або прізвище, варто закріпити їх у пам’яті за допомогою асоціацій або емоційної “забарвлення”, інакше ця інформація може не затримати надовго.

2. Незвичайні паролі і тайники легше забуваються

Чи знаєте ви, що незвичайні місця для схованки забуваються швидше, ніж більш прості. Прийнято вважати зворотне – чим незвичніше місце для схованки, тим складніше його буде знайти, проте психологи з цим не згодні.

Вся справа в тому, що самому господареві знайти «занадто хитрий» схованку буває так само складно, як і потенційному злодієві. В результаті, користі від цього тайника набагато менше, ніж очікується. А ось розлади від втраченого схованки гарантовані.

Що радять експерти? Психологи радять вибирати місце для схованки, а також нові паролі максимально швидко. Не варто ламати голову по 10-20 хвилин з метою придумати щось більш складне – найімовірніше, ви першими забудете нове місце схованки або пароль.

Психологи радять вибирати те, що першим прийшло вам в голову.

3. Ми схильні згадувати минуле в позитивному світлі

Згідно з даними вчених, люди схильні описувати своє минуле в позитивному ключі, особливо коли це нам вигідно. Це стосується як успішності в школі, так і виховання дітей – ми схильні прикрашати наш досвід і «опускати» деталі.

Чому важливо знати про цю особливість пам’яті людини? Коли ви згадуєте про якісь минулі події, зберігайте об’єктивність і пам’ятайте про те, що пам’ять схильна редагувати неприємні деталі. Це стосується як кар’єри, так і особистого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *