Унікальний метод Аюрведи – діагностики по пульсу людини

Пульсова діагностика – це унікальний аюрведичний методів діагностики по пульсу людини, яка і застосовувався в давнину, і актуальний сьогодні. Характер пульсу відображає стан окремих органів і організму в цілому, а також фізичну і психічну конституцію людини. Порушення рівноваги в роботі організму, здатні призвести до захворювання, проявляються в пульсі на самих ранніх стадіях. Ці порушення можна скорегувати за допомогою Аюрведи і тим самим запобігти хворобі.

Діагностика по пульсу – велике мистецтво. Цей метод діагностики використовується в Індії вже більше п’яти тисяч років і органічно пов’язаний з традиційною східною медициною – Аюрведой – і її уявленнями про природу хвороб. За допомогою пульсу можна безпомилково поставити діагноз, почути музику почуттів та емоцій людини.

В пульсі кожної людини видно не тільки вже почалися хвороби, але і ті проблеми або дисбаланси, які були або, навпаки, ще тільки формуються. Це дає можливість лікарю лікувати не тільки вже існуючі захворювання, а й запобігати розвитку нових.

Спеціаліст пульсової діагностики проводить оцінку наступних параметрів пульсу: частоту ударів в одиницю часу, мінливість (лабільність), наповнення, напруга стінки артерії в період наповнення її пульсової хвилею, ритмічність, рівномірність, характер пульсових хвиль, що визначається за швидкості наростання і спаду її, властивості стінки артерії. Лікар промацує на зап’ясті дев’ять пульсів: три поверхневих, три середніх і три глибоких. Виявляється, пульс людини залежить і від пори року, і від часу доби.

Пульсова діагностика виділяє 28 основних різновидів пульсу. Найбільш важливими є наступні характеристики пульсу, розбиті попарно: повний – порожній, частий – рідкісний, поверхневий – глибокий, шорсткий – слизький, напружений – м’який. Місця дослідження основних меридіанів розташовані в трьох позиціях на променевих артеріях. У кожній позиції оцінка пульсу проводиться в трьох варіантах – поверхневому, середньому і глибокому. Таким чином, визначається стан парних меридіанів (шротів) і може бути виставлений точний діагноз.

Що приховує від нас медицина?

Крім даних, що характеризують роботу окремих органів у їх взаємодії, пульсодіагностіка дає картину внутрішньої енергетики організму. Вона показує, в яких системах енергії недостатньо, а в яких – надлишок. Для лікаря це повна програма дій: він бачить, як допомогти пацієнтові перерозподілити енергію, щоб відновити рівновагу життєвих процесів, змусити активно працювати захисні сили організму.

Пульсова діагностика здатна визначити практично будь-які порушення у функціонуванні систем Вашого організму, скоригувавши які, можна надовго зміцнити своє здоров’я. На думку більшості докторів, головне в лікування хворого – це своєчасна і точна діагностика захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *