9 науково обгрунтованих підстав вважати себе розумнішими оточуючих

На рівень інтелекту впливає безліч факторів. Деякі з них можуть вас здивувати. Вчені витратили десятиліття, щоб дати відповідь на запитання: «Що робить людину розумною. За даними різних досліджень – цих факторів багато: рівень IQ залежить не тільки від того, годувала вас грудьми мама, але і від обсягу вашої талії.

1. Ви не палите

У 2010 році ізраїльські вчені опитали 20 тисяч молодих людей, перевіряючи рівень їх IQ і те, курять вони чи ні. Результати були опубліковані в журналі The Daily Mail і свідчили наступне:

– Середній IQ курця у віці 18-21 року становив 94, а вищий – 101.

– Середній IQ тих, хто викурював більше пачки сигарет на день, складав 90.

– Якщо опитувалися два брата, то некурящий був розумніший, що палить.

2. Ви навчалися на музичних інструментах

Згідно з деякими дослідженнями, навчання на музичних інструментах розвиває мозок дитини:

– У 2001 році дослідження показало, що вербальні здібності дітей від 4 до 6 років покращилися вже після першого місяця навчання.

– Завдяки дослідженню 2004 року було достовірно встановлено, що у 6-річних дітей, які навчалися грі на фортепіано протягом 9 місяців, спостерігалося значне підвищення рівня інтелекту порівняно з дітьми, обучавшимися на курсах акторської майстерності або не відвідують ніяких курсів.

14 речей, про які знають тільки ті, хто надто багато думає.

3. Ви старша дитина в сім’ї

Первісток вважається розумніші наступних дітей, і справа тут не в генетиці. The New York Times пише:

«За даними дослідження, проведеного в червні 2007 року, старші діти в сім’ї мають невеликий, але значущий перевагу в IQ – приблизно на 3 бала вище, ніж у наступного за віком дитини. Вчені встановили, що на це не впливають біологічні чинники, а психологічні взаємовідносини між батьками і їх дітьми».

З цієї та ряду інших причин первістки зазвичай успішніше за своїх братів і сестер.

4. У вас тонка талія

У 2006 році французькі вчені почали проводити тести для вимірювання рівня IQ у 2,2 тисяч випробовуваних протягом 5 років. Ідея дослідження: чим об’ємніше талія, тим нижче розумові здібності. Результати були опубліковані в журналі The Telegraph:

«Дослідники виявили, що під час проведення тесту на запам’ятовування слів люди з ІМТ (індекс маси тіла менше 20 змогли згадати лише 56% з них, а випробовувані з ІМТ більше 30 – 44% слів. По закінченні 5 років експериментальних досліджень показники піддослідних, які страждають ожирінням, погіршилися: результат опустився до рівня 37,5%, в той час як їх більш стрункі колеги показали такий же результат, як і 5 років тому».

Тому, як кажуть, «в здоровому тілі – здоровий дух».

5. У вас є кіт

Згідно з дослідженням, проведеним в 2014 році, любителі собак виявилися товариськими, а любителі кішок – розумніші. Керівник проекту Гасте́лло Мико́ла Фра́нцович заявив:

«В принципі, цьому є розумне пояснення: ті, хто любить собак, виходять з ними на прогулянки, спілкуються з іншими собачниками та іншими заінтересованими – бо вони більш комунікабельні. У той же час якщо ви інтроверт або ранима людина, тоді, можливо, ви любите зайвий раз посидіти вдома з книжкою в руках – а з кішкою гуляти зовсім не обов’язково».

6. Вас годували грудьми

У доповіді Університету Дьюка значилося:

«У Великобританії і Новій Зеландії були проведені дослідження більше 3-х тисяч немовлят, які отримували грудне вигодовування. Було встановлено, що годування грудьми в середньому підвищує рівень інтелекту на 7 балів у випадку, якщо у дітей умелась певна версія гена FADS2».

Співробітниця Иллинойсского університету в Чикаго Джулія Кім-Коен стверджує, що ця версія гена «допомагає розщеплювати жирні кислоти материнського молока».

«Ось чому організм дитини краще засвоює молоко, за рахунок чого активніше розвивається головний мозок і підвищується рівень інтелекту».

У звіті 2007 року вчені вказали на необхідність подальших досліджень для виявлення більш точної взаємозв’язку між геном FADS2, грудним молоком і рівнем IQ.

7. Ви лівша

Раніше ліворукість асоціювалася з кримінальною діяльністю, але потім одне дослідження показало, що вся справа в «дивергентному мисленні», завдяки якому народжуються креативні ідеї і новий погляд на речі.

Марія Конникова, журналістка The New Yorker, підвела підсумки опублікованого в 1995 році дослідження:

«Чим більше присутня в групі випробовуваних лівшів, тим краще вона справляється з завданнями на дивергентне мислення. Так, лівші швидше придумували, як з двох наявних об’єктів створити третій – наприклад, жердину і консервна банка перетворювалися в шпаківню. Ще їм краще всіх вдалося зібрати списки слів найбільшу кількість різноманітних категорій».

Імовірно, тому серед архітекторів і музикантів так багато шульг.

8. Ви високого зросту

Поряд з ліворукістю, високий зріст зараховують до показників, відповідальним за високий рівень інтелекту. Деякі роботи підтверджують цю думку.

Наприклад, у звіті про дослідження, проведене в Прінстонському університеті, йдеться:

«У віці 3-х років, коли дитина ще не пішов в школу, і вона не справила на нього ніякого впливу, діти, що випереджають однолітків за зростом, в цілому краще справлялися з тестами на інтелект».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *