Діабет робить дітей дурнішими?

Дуже часто причиною дитячого діабету стає надмірна вага: близько 40 % випадків захворювання викликане саме цією причиною. Раніше серед дітей превалював діабет першого типу, що вимагає введення гормону інсуліну. Однак епідемія ожиріння значно збільшила кількість маленьких пацієнтів з діабетом другого типу. Вчені з університету Нью-Йорка провели дослідження і прийшли до висновку, що у дітей з надмірною вагою, які страждають від діабету другого типу, розумовий розвиток відстає від розвитку дітей, що не хворих на діабет.

Відомо, що у дорослих, хворих на діабет, погіршується пам’ять і здатність навчатися. Причому до цих пір не ясно, що саме впливає на інтелектуальні здібності людей: сам діабет або проблеми з судинами в головному мозку. Для того щоб з’ясувати, як діабет впливає на дітей, вчені порівняли результати тестів 18 хворих і 18 здорових підлітків. Виявилося, що товсті підлітки, які страждають від діабету другого типу, набрали гірші бали за питання на уважність, пам’ять і планування. Крім цього, у них був нижче показник інтелектуального коефіцієнта – IQ.

Можливо, захворювання впливає на кровотік в головному мозку. Якщо діабет правильно лікувати, його вплив на розумові здібності зменшується. Особливо важливим у цьому випадку є підтримка ваги в нормі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *