У чому різниця між білими і коричневими яйцями

Яйця – продукт делікатний. Як правило, в супермаркеті або на ринку ми купуємо курячі яйця в знайомої упаковці від певного бренду – які влаштовують нас за ціною, а на ринку вибираємо яйця такого кольору, якого купуємо зазвичай. Але в чому ж різниця між яйцями білого і коричневого кольору?

Вся справа в курки

Відповідь на питання проста – справа в курці. Білі кури з білими і світлими гребінцями несуть білі яйця, строкаті і кури з коричневим забарвленням і темними гребінцями – коричневі. Поживна цінність у яєць всіх кольорів однакова, ніякої різниці, крім кольору шкарлупи, немає. З відмінностей можна виділити лише те, що молоді кури несуть яйця з товщою і твердою шкаралупою. А також що харчування курки може вплинути на колір і смак жовтка.

У чому різниця між білими і коричневими яйцями

Чому коричневі яйця коштують дорожче?

Нерідко коричневі яйця коштують дорожче білих. Вся справа в тому, що коричневі кури більше за розміром, ніж білі – відповідно, розмір яєць також збільшується. Те, що коричневі яйця корисніше – лише слух. Коштують дорожче – значить, по всій видимості, краще. Але це не так. Повторимося, поживна цінність у білих і коричневих яєць однакова.

Від чого залежить характер людини? Дізнайтеся – як неправильне харчування може зіпсувати характер?

Інші яйця

У їжу в світі вживають яйця не більше десятка птахів. Найпопулярніші – яйця курей і перепелів. Кур простіше розводити, до того ж вони часто несуться. Гуси і качки в п’ять-шість разів частіше курей хворіють на сальмонельоз і в десять разів рідше несуться. А найпотужніший імунітет – у перепелів, тому їх яйця вважаються найбільш корисними. Мікроелементів і вітамінів групи В в них більше, ніж будь-яких інших яйцях.

Все і користь яйця

«Чим більше яйце – тим краще і корисніше» також можна вважати міфом. У великих яйцях – першої категорії – 55-65 г (маркер «1») або 65-77 г (маркер «О») – більше води і менше концентрація поживних речовин, їх несуть немолоді кури. Найбільш оптимальний вибір – яйця середнього розміру, яйця так званої другої категорії – 55-45 г (маркер «2») і третьої категорії – 35-45 г (маркер «3»), їх несуть молоді кури, вони поживні і найбільш смачні.

Харчова цінність яєць

В одному великому курячому яйці будь-якого кольору міститься в середньому 72-78 ккал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *