Тридцяти секундна звичка, яка змінить все Ваше життя

Ця рада навіть народився не в нашу епоху цифрового надлишку і загального розчарування. Його дав один літній пан, який жив у XIX столітті, своєму онукові-підлітку, якому зараз йде п’ятий десяток.

Сьогодні ця людина – «сірий кардинал» ділового світу – один з найцікавіших людей, яких я коли-небудь зустрічала. Він допомагав розробляти девайси, які зараз продаються під загальновідомими брендами. Сьогодні він працює тільки тоді, коли відчуває, що йому є що запропонувати іншим. Він занурений в спостереження за курсом акцій, що загрожують виникненням корпоративних криз. Іноді, коли він досить зацікавлений, він пише промови для керівників найбільших світових компаній і політиків, його слова оцінюються шестизначними цифрами. Він виключно багато читає, а так само плідно пише. Романи. Але тільки для розваги: ​​по закінченню він їх видаляє. Він не бачить сенсу в тому, щоб його видавали, і не прагне до публічності в цілому. Серед його друзів найвпливовіші люди планети – від бізнесменів і політиків до акторів та інших представників мистецтва. Але якщо загугли його ім’я, і ​​ви знайдете лише пару рядків.

Як почати нове життя з понеділка? І при цьому карденально змінити своє життя.

Я вперше зустрілася з ним за кавою у нього вдома, під час обговорення стратегії однієї політичної некомерційної організації в Африці. За столом йшла бурхлива дискусія. Господар будинку, роблячи кави, практично нічого не говорив. Але в тих небагатьох випадках, коли він приєднувався до бесіди, його коротке питання або зауваження незмінно уточнювали саме те, що дійсно було важливо, відкидаючи непотрібні суперечки, що засмічують дискусію. Це було справжнє майстерність, як спостерігати за диригентом Лондонського філармонічного оркестру, який приводить у форму студентський оркестр з маленького міста.

Тому коли він поділився зі мною порадами, кращими які я коли-небудь отримувала, я була вся в увазі.

  • Якщо ви можете зробити тільки одну річ, зробіть це.

Він був ще хлопчиком і тільки збирався в старшу школу. Його дідусь, напучуючи онука, сказав наступне:

Після кожної лекції, зустрічі або будь-якого іншого важливого досвіду витрать тридцять секунд – ні більше, ні менше – і запиши найважливіші пункти. Якщо ти завжди будеш поступати так, – сказав йому дід, – то вже одне це, без будь-яких повторень, допоможе тобі запам’ятати і засвоїти все.

Дідусена порада не пропала марно. Наш герой застосовував його в будь-яких своїх справах і починаннях, і у нього залишалося ще достатньо часу, щоб випробувати життя по повній. Пізніше він поділився цією порадою зі своїми синами, які теж досягли успіху.

Я випробувала цей метод протягом декількох місяців. І ось, що я з’ясувала:

Це не конспект. Я не думаю, що, якщо під час зустрічі ви все конспектуйте, то ви позбавлені від необхідності тридцятисекундного узагальнення. Цей досвід абсолютно відрізняється від звичних записів, які ви робите, щоб не забути важливі пункти. Скоріше, це інтерпретація, розставляння пріоритетів і рішень.

Це важко. Вирішити, що важливіше за все, дійсно важко. Дуже легко сказати собі, що ти і так все запам’ятав, знайти виправдання, щоб уникнути цього короткого мозкового спринту, свого роду стометрівки для вашого мозку.

Деталі – це пастка. Ми часто думаємо, що нібито «запам’ятали все». І нам важко змусити себе відсіяти зайві деталі, щоб виявити саме ті пункти, які дійсно важливі. Шлях до досконалості лежить через мистецтво прибирати зайве.

Ви повинні діяти швидко. Через пару годин ви зможете пригадати факти, але пропустити нюанси. А без них ви зможете помилитися, визначаючи, що ж дійсно важливо. Це може бути тон голосу вашого співрозмовника, або на перший погляд просте припущення, яке запалило у вас іскру, або тінь чужої ідеї, що вплинула на ваші думки.

Ви вчитеся краще слухати і краще задавати питання. Як тільки ви привчите себе до правила тридцяти секунд, ви зможете краще концентруватися на предмет розмови чи дискусії. Це схоже на вміння виявити чисту мелодію в какофонії звуків. Так як ви починаєте прислухатися з великою увагою, ви задаєте вірні питання, які справді приводять до потрібних відповідей, що робить ваш тридцятисекундний огляд ще корисніше.

Ви здатні більше допомагати іншим. Оскільки тридцятисекундні узагальнення допомагає вам вловити саму суть, вам стає зрозуміло, що важливо іншим людям. Це правило допоможе вам зрозуміти точку зору вашого опонента і поєднати ваші інтереси. Це мене не дивує: коли я брала інтерв’ю у різних людей, що займаються благодійною діяльністю, я здивувалася тому, що багато з них неусвідомлено користуються технікою тридцятисекундного огляду, щоб сконцентруватися на питанні, як зробити свою допомогу більш ефективною.

З досвідом це стає легко. З кожним разом вам стає трохи легше виокремлювати головне, ви вважаєте це все більш корисним і навіть починаєте отримувати задоволення від процесу відділення зерен від полови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *