Що таке ревнощі?

Якими б не були ревнощі – чоловічої чи жіночої, до минулого чи теперішнього, безпідставною або тієї, яку провокують свідомо, насамперед – це завжди тривога і величезний стрес.

Щоб зрозуміти, чому це почуття захоплює нас або партнера і заважає нашому спокійному життю і гармонійним відносинам, незайвим буде задуматися, навіщо воно виникає в кожній конкретній парі.

Природа ревнощів сама по собі проста – ми відчуваємо небезпеку втрати, страх залишитися на самоті або саме самотність (якщо поведінка партнера не переходить меж, але його увагу дістається не тільки нам, а й комусь іншому), втрачаємо довіру і стабільність.

Що стоїть за почуттям власництва?

Все це дуже схоже на відчуття дитини, що залишається без підтримки дорослих тоді, коли сам він не може орієнтуватися в житті вільно. Будучи дітьми, ми є абсолютними власниками – це забезпечує нам безпеку і комфорт.

Але в ревнощів дорослих людей є і та частина відносин, яка говорить про відсутність достатньої кількості тепла, близькості і турботи, без яких любов – не любов. У цьому випадку ревнощі – здоровий маячок, який закликає до питання: навіщо мені відносини, в яких між мною і чоловіком немає прагнення один до одного.

Тому в кінцевому підсумку, ревнощі можна ні заперечувати, ні придушувати, ні записувати в якісь погані й негідні почуття. Більш того, вона важлива і навіть може принести конкретну користь. Якщо запам’ятати кілька хороших правил, які пустять божевільну енергію ревнощів у конструктивне русло.

Жіночі і чоловічі ревнощі — в чому відмінність?

Ревнощі руйнують

Чітке розуміння того, що ревнощі ніяк не пов’язана ні з вашої цінністю для партнера, ні з загрозою вашим почуттям може сильно полегшити тягар переживань. Строго кажучи, ваша любов – окремо, ревнощі – окремо. Увагу чоловіка ніколи не перемикається на іншу жінку через те, що з вами щось не так або тому, що він вирішив вас образити. Скоріше, з вами дійсно буде щось не так, якщо ви дозволите своїм ревнощам вами керувати. Перший крок – усвідомити своє почуття і не заглиблюватися в висновки.

Ревнощі обманюють

У випадку, якщо ви добре знаєте, що ваші почуття міцні, але певні ситуації і дрібні моменти постійно вводять вас в гнів і підозри, необхідно якомога швидше встановити ясність. Вами рухає не повага до себе, а невміння відчувати себе щасливою, коли все добре. Тут важливо, на користь чого ви робите вибір – вимотувати себе і чоловіка за звичкою чіплятися до дійсності або спокійні відносини, засновані на розумному підході.

Ревнощі мучать

Перемелювання в собі неприємних відчуттів небезпечніше, ніж можна думати. Ви можете промовчати, зустрівши запізнившого чоловіка з гостей, а після вибухнотого скандалом через який-небудь нісенітниці. Говорити про свої відчуття треба, важливо не шукати винного. Ви можете скаржитися і навіть нити про те, що боїтеся втратити коханого і знервована в очікуванні. Адже ви його любите і хочете бути впевнені у взаємності.

Ревнощі рятують

Нерідко ревнощі використовується як засіб гарантії. Ви хочете переконатися, що насправді ви розумніші тієї ефектною блондинки і сексуальні колеги по роботі, яка сидить з ним в одному кабінеті. Раз за разом ви тестуєте свою достойність за допомогою ревнощів до умовних суперницям. Але проблема в тому, що в глибині душі ви як раз-таки не вірите ні в свій розум, ні в свою привабливість. І вирішувати необхідно саме цю проблему, а чоловік тут зовсім ні при чому.

Ревнощі ятрить рани

Різноманітні види і форми ревнощів можуть показати нам свої слабкі місця. У ревнощів до минулого можна виявити нереалізовані амбіції (його перша дружина заробляла більше), до дітей – бажання стати матір’ю, до друзів – потреба в більш широкому колі спілкування, брак радості. У цьому випадку ви скоріше не ревнуєте чоловіка, а конкуруєте з ним. А це взагалі не з області любовних відносин.

Ревнощі принижують

Для улюбленого хочеться бути найкращою, але що робити, якщо справа зовсім не в вас. Якщо партнер незадоволений своїм сьогоднішнім становищем, він може шукати розраду у спогадах про кращий минулому або в надіях на майбутнє. У цьому випадку повноцінно брати участь у ваших стосунках він просто не в змозі. Це неприємно і буде дратувати. Але ревнувати до цього марно.

Ревнощі звільняють

Це почуття може дозволити нам більш-менш легально завершити відносини, які в цілому нас не влаштовують. При бажанні приревнувати можна будь-якого святого і безвинного, якщо необхідно обдурити себе і на законних підставах покинути безперспективні відносини. Насправді ревнощі не так небезпечна для справжньої любові. Адже ми завжди знайдемо спосіб повідомити улюбленому про свою божевільних підозрах так, щоб він сприйняв це як пристрасть, а не як докір. Або перетягнемо ковдру на свій бік при першій же небезпеці так, щоб нічого не зіпсувати. І якщо дійсно цього дуже хочемо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *