ТОП-5 помилок тих, хто шукає роботу

Психологи радять змінювати роботу раз на п’ять років. Однак на практиці ми шукаємо нове місце не стільки для забезпечення внутрішнього комфорту, скільки із-за прагнення до кращого життя, а значить, набагато частіше, ніж раз у п’ятирічку.

Якщо ви неодноразово побували в шкурі здобувача, вам знайоме це стан дівчини на виданні. З одного боку, хочеться «продати» себе дорожче, а з іншого – жахливо страшно, що ніхто не візьме. Саме ці два чинники і призводять до того, що ми допускаємо масу помилок при пошуку роботи.

Як відкрити в собі творчу людину, щоб найти достойну роботу?

Помилка 1

Непомірні амбіції

Ви впевнені, що проявіть себе на новому місці як суперпрофесіонал, хоча ваш послужний список не можна вважати успішним. Ось і претендуєте на посаду, до якої, чесно кажучи, не доросли, з самовпевненим виглядом брешете роботодавцю про те, що знаєте свою професію досконально. Навіть якщо ваш блеф буде вдалим, немає гарантії, що ви затримаєтеся на цьому місці надовго. От і думайте, що краще:вдало презентувати себе, але через місяць вилетіти з роботи, або все-таки проявити об’єктивність в оцінці себе і своїх здібностей.

Помилка 2

Згоду на неможливе

Ви настільки втомилися від пошуків роботи і так зраділи, що вас взяли хоч куди-те, що майже не слухаєте, які умови праці вам пропонують. А на наступний день виявляється, що ви повинні стирчати на робочому місці по дванадцять годин, що такого поняття, як обідню перерву або своєчасна виплата зарплати, в цій компанії взагалі не існують… як підсумок – ви вже на другому тижні роботи будете шукати, куди б утекти з цієї фірми. А якщо це не вийде, зненавидите свою роботу.

Помилка 3

Незнання ринку праці

Можливо, ви – суперфахівець з величезним досвідом і знаннями, і тому претендуєте на високу оплату. Однак існує така об’єктивна річ, як ситуація на ринку праці. І якщо фахівець вашого рівня «варто» трохи, то навряд чи вам вдасться знайти місце з високою зарплатою. Якщо ж ви прийшли в контору, де вам пропонують необґрунтовано високу винагороду, то це привід не зрадіти, а насторожитися: ймовірно, тут криється каверза. Скажімо, вам доведеться суміщати обов’язки кількох фахівців, або ж розкриються інші несимпатичні підводні камені.

Помилка 4

Відсутність гнучкості

Незнання ситуації на ринку праці призводить і до іншої помилки: ви категорично не хочете переучуватися або освоювати нову спеціальність. На жаль, попит на спеціальності змінюється, і іноді частіше, ніж нам хотілося б. Якщо півроку тому фінансисти були затребуваними, то сьогодні вони не потрібні. Якщо ще рік тому викладачі не могли знайти собі високооплачувану роботу, то сьогодні у них з’явився шанс. Постарайтеся йти в ногу з часом і не відмовляйтеся від перекваліфікації. Це може стати для вас новим, перспективним етапом в житті.

Помилка 5

Погана презентація

Ви можете мати масу достоїнств, але якщо вони не відображені у вашому резюме, або якщо ви на співбесіді упустили свій шанс проявити себе з кращого боку, то ви можете довго шукати собі роботу. Тут важливі будь-які дрібниці – від елементарної грамотності до зовнішнього вигляду, від уміння вести себе впевнено до ввічливості. До речі, самий кращий спосіб придбати хороші навички самопрезентації – це практика. Якщо вам дозволяє час, відведіть два тижні на відвідування співбесід, не ставлячи перед собою мету обов’язково влаштуватися на роботу в компанії, які відвідуєте. Ви відточите свої навички і, можливо, зможете усунути помилки в самопрезентації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *