6 важливих питань перед співбесідою

Кожна людина напередодні співбесіди намагається уявити собі, які питання йому будуть задавати і як на них правильно відповідати. Тобто, більшість підготовки направлено на той час, який ви проводите обличчям до обличчя з менеджером з персоналу.

Але щоб бути готовим на 100%, є ще кілька речей, про які варто подбати. Тому що, якщо ви будете знати, з ким саме зустрічаєтеся, на чому доїдете або де припаркуєтесь, і що краще взяти з собою, ви будете почувати себе більш впевнено.

Отже, перш ніж відправлятися на співбесіду, дайте собі відповідь на 6 питань:

1. З ким я буду розмовляти

Ви можете проходити співбесіду зі своїм майбутнім начальником, із співробітником відділу кадрів або з кимось із майбутніх співробітників. Ви будете почувати себе впевненіше, якщо заздалегідь пізнаєте їх імена і посади, що можна зробити на сайті компанії.

Якщо ж компанія невелика, ви можете запитати, з ким будете проходити співбесіду по телефону або по e-mail, безпосередньо після того, як вас на нього запросять.

2. В якому форматі буде проходити співбесіду

Є різні види співбесід: бесіда віч-на-віч, групові завдання для вас та інших здобувачів, завдання у вигляді письмового тесту, особиста презентація і т.д.

Після того, як ви поцікавилися, хто буде розглядати вашу кандидатуру, варто також дізнатися, в якій формі буде відбуватися співбесіда. Це позбавить вас від неприємних сюрпризів: якщо ви дізнаєтеся про тест, зможете повторити потрібну інформацію, якщо буде самопрезентація – підготуєте мова.

3. Скільки триватиме співбесіду

Це дійсно важливо знати, особливо, якщо в цей день у вас намічено кілька співбесід. З особистого досвіду: якось раз я провела на співбесіді 4 години, проходячи нескінченні завдання з іншими конкурентами, а потім довго очікуючи результати в коридорі без стільців.

Якби я знала, скільки часу доведеться провести так, ні за що б не одягла туфлі на високих підборах. Добре ще, що в цей день не було заплановано інших справ, а то довелося б робити нелегкий вибір.

Навіть якщо ваша співбесіда буде у вигляді простої розмови, вас можуть попросити поговорити з кількома посадовими особами по черзі (майбутній безпосередній начальник, генеральний директор, начальник відділу безпеки і т.д.), і зустріч затягнеться на кілька годин.

4. Що потрібно взяти з собою

Коли ви дізнаєтеся, в якій формі буде проходити співбесіду, стане ясно, що взяти з собою, крім копії свого резюме. З іншого боку, краще все одно уточнити це до співбесіди.

Наприклад, вам можуть знадобитися зразки ваших робіт або якісь свідчення ваших досягнень, зазначених у резюме. Якщо ви прийдете з порожніми руками, не знаючи, чого очікують від претендентів в компанії, це може сильно знизити ваші шанси на працевлаштування.

5. Що щодо дороги

Якщо ви на машині, краще заздалегідь подивитися карту або запитати прямо, чи є там місце для парковки і чи можна спокійно проїхати туди. Також подумайте про те, як йдуть справи з завантаженістю дороги в той час, в який вам призначили співбесіду – банальні пробки або проблеми з проїздом можуть зіпсувати перше думку про вас через запізнення.

6. Як краще одягтися

Якщо у вас є можливість побувати до співбесіди поруч з офісом компанії, поспостерігайте, у що одягнені виходять люди. У компанії може бути вільна, неформальна форма одягу, і ви у своєму кращому костюмі будете виглядати недоречно.

Або, навпаки, в той час як всі співробітники будуть одягнені «з голочки», строго і офіційно, ви заявитеся в толстовці і джинсах і відразу зіпсуєте думку про себе.

От і все, якщо ви можете відповісти собі на ці 6 питань, ви знаєте про співбесіду достатньо, щоб гідно його пройти і отримати посаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *