Створення любовного міфу

Прийнято вважати, що основна частина особистої любовної міфології створюється на зорі відносин, коли людина вигадує ідеального партнера і себе-бездоганного поруч з ним. Далі відбувається тільки зниження образів в результаті зіткнень з неприємною правдою життя. А поки що “він” спритний, розумний і крут, “вона” прекрасне, тонка і трепетна, і взаимовосхищению, здається, не буде меж.

Але насправді це наївне творчість не зрівняється з роботою, яка буде проведена в кінці відносин, коли люди розлучилися і мають перед собою якось виправдатися, бажано, не зруйнувавши самооцінку повністю. Більше всього в цьому креативні кинуті, вимушені пояснювати світу зовнішнього та внутрішнього, чому їх залишили. І людина, як ластівка, яка склеює слиною гніздо, зліплює з соплів, образ, самолюбства і розчарування якийсь більш або менш затишний міф, покликаний захистити його від реальності.

7 книг про міфи та їх інтерпретації які потрясли світ.

Перший, фундаментальний етап будівництва: я, звичайно, винен, але…
…але того були тисячі причин: так склалися обставини, такий вже його характер, партнер поставив в неможливі умови. В цей період виявляється, що життя було нестерпно складна, і якщо він наробив якихось помилок, його слід було зрозуміти і пробачити, а не кидати так відразу – буквально через пару років скандалів, зрад або якогось іншого гріха, який він визнає за собою – поки ще.

Тому що цей етап досить короткий і швидко йде в грунт, створюючи основу для другого: я винен?!
Він винен, що його не зрозуміли, не підтримали у важкий момент, не пробачили дрібницю і взагалі буквально спровокували? Ні, він абсолютно точно не винен у абьюзе, капості, загулах, нестерпному поведінці, так взагалі ні в чому. Чоловік нехтував нею і змусив наставити роги; дружина не любила його, тому він роками не міг знайти роботу. Так, трошки нагрішила, але виключно під жахливим тиском партнера.

Далі, на третій стадії, виростають найкрасивіші, як завгодно довгі стіни з вежами і завитками: у всьому винен партнер. Ситуація переінакшується від простого дзеркального відбиття, до повного розсипання пазла і збору нової картинки. Для стійкості будівля скріплюється лайном і каламутною лірикою. Про рогах більше не згадується, але зате перед глядачем розгортається портрет грубого черствого чоловіка. Про життя за чужий рахунок не говоримо тільки про жіночому нерозумінні і дріб’язковості. Розповідь про чоловічої неспроможності повністю приховує факти щоденних жіночих істерик. Про секс, зниклого з шлюбу, мовчимо, замість цього туманно натякаємо на яка неделікатність і неухильне толстение дружини.

І – вишенька на торті, флюгер на даху, останній штрих майстра: та я сам пішов!
Не мене відкинули з огидою, а сам я гордо скинув кайдани й пішов, не озираючись. Це не так складно зобразити, сторонній спостерігач навряд чи зможе і захоче розбиратися, хто там кого і що, а для самолюбства важливо!

Взагалі, в повній мірі оцінити красу конструкції може тільки другий учасник історії, особливо, якщо не буде спостерігати етапи будівництва, а випадково погляне на зведена будівля, скажімо, через рік. Він з подивом виявить епічний міф, який не має особливого відношення до фактів, зате в ролі переможеного Зла напевне впізнає себе. Після цього залишається тільки зніяковіло крутити шиєю і примовляти щось на кшталт “ну дає! ну взагалі!”. Зруйнувати цю казку важко, та й собі дорожче – не забувайте, скільки лайна увійшло до складу цем’янкового розчину.

І, зрозуміло, ми не повинні думати, що кинутий працює один. Той, хто пішов, теж якось намагається перемогти гіркота і розчарування. Найпростіший шлях, зазвичай, знецінення. Він щиро перестає пам’ятати все хороше, що було. В його особистому міфі залишаються кілька незрозумілих років, по слабкості духу проведених з липким нікчемою. У нього, на відміну від попереднього пацієнта, не залишається і тіні хорошого минулого і перемоги над Злом, одне огиду і подив. І неможливо оцінити, хто збіднів в цій історії: той, хто збудував башту зі слонової кістки і слонячого ж гною, або той, хто пам’ятає тільки болото.

ЗИ. На питання, чи можна обійтися без міфу, відповідаю – будь ласка. Рідко у кого вистачає хоробрості полюбити людину, не вбираючи його в ідеальність, і самому стати перед ним як є; рідко кому вдається після цього прийняти закінчення любові. Але якщо ви можете, чому немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *