Стало відомо, як по міміці особи визначити брехню

Стало відомо, як по міміці особи визначити брехню. Для того, щоб вдало проводити ділові переговори, треба знати, як по жестах і міміці визначити брехню, тому що вони говорять більше, ніж слова. 93% інформації про співрозмовника можна почерпнути з того, як він тримається, і як він говорить.

Звичайно, знання того, як правильно читати жести співрозмовника, розуміти про що говорить його міміка, не дасть 100% гарантії того, що вам вдасться відразу розпізнати брехню. Але спотворення подається інформації здорово відбивається на поведінці людини, аж до зміни фізіологічних процесів в організмі. На цих принципах побудовані детектори брехні.

Існує кілька каналів, за якими можна визначити брехню, це:

1. Голос – занадто довгі або часті паузи.

Це говорить про те, що людина вагається, перш ніж дати відповідь на питання. Він намагається обдумати і зважити кожне слово. Така поведінка характерна, коли людині відома достовірна інформація, і він обмірковує, як би її краще сформулювати. Однак довга пауза теж не завжди допомагає визначити брехню. Про неї можуть свідчити і занадто швидкі відповіді, зміна тембру, темпу голосу, поява тремтіння.

2. Вираз обличчя, тобто міміка.

Визначити брехню можна по виразу обличчя, оскільки коли людина говорить неправду, воно помітно змінюється.

1. У разі, коли людина бреше, м’язи його обличчя працюю не симетрично. Це говорить про те, що людина насправді відчуває інші почуття, ніж ті, які повинен, викладаючи певну інформацію.

2. Якщо один і той же вираз обличчя людини триває більше 5-10 секунд, напевно воно штучне. Коли людина говорить щиро, міміка змінюється набагато частіше. Правда, це правило не стосується особливо гострих та інтенсивних переживань: страху, депресії, люті, екстазу і т.д.

3. Також визначити брехню допомагає запізнювання емоцій по відношенню до сказаного. Тобто, якщо людина спочатку щось сказав, а вже потім через якийсь час підкріпив слова емоційним виразом обличчя, напевно він не переживає ці почуття по-справжньому.

4. Питання, як визначити брехню, багато в чому допомагає посмішка. Її використовують для зняття напруги. Під час обману нервову напругу сильно зростає, тому нерідко співрозмовник починає усміхатися, щоб зняти це внутрішнє напруження. Це мимовільна реакція. Але трапляється, що посмішку використовують свідомо, бажаючи приховати інші емоції, оскільки вона відображає соціально позитивний настрій – радість. Визначити брехню за допомогою посмішки складно, так як люди і в одному, і в іншому випадку посміхаються однаково часто. В одному фахівці одностайні. Якщо людина посміхається прямий посмішкою, коли губи злегка розтягнуті в одну лінію – це ознака офіційної ввічливості.

5. Очі людини можуть розповісти про його щирості набагато точніше, ніж жести. При нормальному спілкуванні зоровий контакт зберігається більшу частину часу, але якщо людина намагається щось приховати, що цей час значно скорочується. Як визначити брехню в цьому випадку? Людина дивиться по сторонах, на стелю, в підлогу. Особливо швидко він їх відводить, коли йому ставлять запитання, відповісти на який він збирається брехнею.

Що в результаті?

Коли ви спілкуєтеся з людиною, вивчайте всі канали, які можуть свідчити про недостовірної інформації. Слідкуйте одночасно за мімікою, голосом, його інтонаціями, очима людини. Але пам’ятайте, навіть якщо ви нічого підозрілого для себе не виявили, це ще не гарантія, що вас не обманюють. З іншого боку, ознаки обману ще не говорять про однозначну брехні. Людині може бути просто некомфортно про щось говорити або він надмірно сором’язливий. Все це треба враховувати у вивченні питання, як визначити брехню: жести й міміка повинні читатися індивідуально в кожному випадку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *