Скільки вам потрібно друзів?

Кожна особа має в оточенні колег, друзів і приятелів. У одного мається один, два нерозлучні друзі, у іншого цілий «мішок» друзів-приятелів. Нам всім знайомі слова: «не май сто рублів, а май сто друзів». Хто ж з них більш щасливий по життю? І скільки друзів нам дійсно необхідно? Звичайно, все залежить від характеру людини.

В теж час це питання не залишив осторонь психологів і соціологів. Результати досліджень показали, що кількість друзів залежить від віку людини. В молодості і в літні роки у нас потреба в більшому числі друзів і приятелів.

В молодості ми більш не захищені і не до кінця орієнтуємося в життєвих ситуаціях. А в «золотом віці» в силу обставин можемо позбутися звичного кола спілкування. Тому в ці два періоди нам особливо необхідні друзі, які зуміють підтримати і дати пораду, просто бути поруч.

Група соціологів з Фінляндії дійшли висновку: наш мозок працює так, що кількість знайомих і друзів, яких ми маємо, не більше 150. І при цьому число охоплює й активні контакти і ті, які походять від випадку до випадку. А решта людей просто випадають за горизонт нашого спілкування.

Причому, згідно з дослідженнями, які проводились з аналізу соціальних мереж, листування по sms і розмов по телефону, виділено три категорії контактів. Найактивніші – їх не більше п’яти – це люди, з якими ми спілкуємося щодня і перебуваємо в курсі їхніх життєвих подій. Найчастіше це члени родини. У звичайному розумінні «друзями» ми називаємо людей, з ким спілкуємося стабільно, але не кожен день, а від випадку до випадку. І їх небагато – до 15 чоловік. А всі інші, це близько 120 чоловік, входять в зовнішній круг наших знайомих.

І це все поширюється як на спілкування в звичайному житті, так і на спілкування у віртуальному світі. Як би далеко не зробила крок технічна революція і які б простору для спілкування вона не відкрила, на жаль, наш мозок здатний сприймати не більше 150 контактів в цілому.

А вже як вирішити: багато це чи мало? Ті ж соціологи дають свої рекомендації скільки друзів добре мати – мінімум десять друзів-приятелів. Саме стільки тісних постійних контактів, на думку вчених, дають людині можливість відчувати себе щасливим. З досліджених груп, у яких було в друзях менше п’яти осіб, тільки 40% називали себе задоволеними життям.

Невже стан щастя неможливе без тісного спілкування з людьми? Я думаю це природно, адже в нас закладено, що тільки в контакті один з одним знаходимо ми життєву енергію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *