10 відповідей на дивні питання, якими хоч раз задавався кожен

Існують такі питання, які криються десь на задвірках нашої свідомості все життя, але у нас немає на них відповіді. Ви можете задаватися питанням, чому щось будується саме таким способом, чому саме ця річ знаходиться в цьому місці або як ваше тіло щось робить. Проте ви не знаходите відповідей на ці питання, хоча знаєте, що вони повинні бути.

Тут ви знайдете 10 питань, якими люди задаються кожен день, і на які ви нарешті отримаєте прості відповіді:

Чому в літаках заборонено курити?

Куріння в літаках заборонено практично всіма авіакомпаніями світу. Крім того факту, що сигаретний дим неприємний іншим пасажирам, куріння може також стати причиною пожежі, що, ймовірно, і сталося на рейсі Varig Flight 820.

Незважаючи на те, що куріння заборонено, важко не помітити, що в туалетах літака є попільнички. І не тільки в старих моделях, навіть абсолютно нові повітряні судна оснащені ними.

Відповідь у тому, що наявність попільничок в літаках – це офіційна вимога Федерального авіаційного управління до авіакомпаній. Навіть незважаючи на те, що куріння заборонено, і в літаку встановлена ​​пожежна сигналізація, в ФАУ знають, що деякі люди все одно куритимуть. Надання людям місця, де вони можуть безпечно позбутися недопалків, було пораховано дуже важливим з міркувань безпеки.

Навіщо в книгах порожні сторінки?

Багато книги часто видаються з однією-двома чистими сторінками, іноді навіть більше. В книгах, випущених в Європі чи Америці, на цих сторінках можна знайти напис «Ця сторінка навмисно залишена порожньою» («This page has been intentionally left blank»).

Ці чисті сторінки – не результат цілеспрямованої трати папери видавцями, а скоріше звичайний наслідок процесу друку. Сторінки для книг зазвичай друкуються на дуже великих аркушах паперу, а не на окремих форматних аркушах. Верстати складають і ріжуть папір на сторінки, але твір цілком може не ділитися точно на вісім, тому після друку можуть залишитися порожні сторінки.

Іноді ці сторінки залишають для нотаток, про що є відповідний напис, або інше повідомлення, щоб читачі не думали, що це помилка друку.

Чому люди чхають, коли дивляться на яскраве світло?

Близько третини всіх людей нестримно чхають, коли виходять в яскраво освітлене простір, наприклад, якщо вийдуть на вулицю з темного будівлі. Це феномен, який збивав з пантелику вчених протягом тисяч років.

Чхання – це відповідна реакція. Воно може бути викликано різноманітними причинами, але найчастіше відбувається через роздратування носа. Однак у випадку так званого світлового чіхательного рефлексу чих відбувається при погляді безпосередньо на джерело світла. Вчені пропонують різноманітні теорії, щоб пояснити, чому так відбувається, хоча жодна з них не була прийнята повсюдно.

Зараз більшість вчених вірять, що світловий чхальний рефлекс може бути результатом деякого перетину нервів в мозку. Зоровий нерв, що сприймає світло, розташований поруч з трійчастим нервом, контролюючим чхання. Коли зоровий нерв відправляє електричні імпульси в мозок, сигнал зачіпає трійчастий нерв, змушуючи мозок вважати, що ніс був роздратований, і потрібно терміново чхнути.

Чому волосся стає сивим?

З віком це трапляється з усіма. Приблизно з 30-ти років (хоча це може початися і раніше) люди починають помічати, що їх волосся поступово втрачають їх натуральний колір, замість цього стаючи спочатку сивими, а потім і зовсім білими. Незважаючи на широке поширення цього феномена, його наукове пояснення не настільки широко відомо.

Волосся отримують свій натуральний колір завдяки пігментним клітинам під назвою меланоцити. Меланоцити виробляють хімічні речовини, які передають чорний, темно-коричневий, червоний і жовтий меланін клітинам, що створює головний інгредієнт волосся – кератин. Коли люди старіють, меланоцити руйнуються, через що кератин отримує менше пігменту – через це волосся набуває сірий колір. Зрештою, клітини перестають функціонувати зовсім, і волосся перестає отримувати пігмент зовсім, стаючи абсолютно білими.

Навіщо при вході в магазин вас обдувають повітрям?

Досить часто при вході в магазин або торговий центр покупців зустрічає струмінь повітря. Причина не в тому, що власники хочуть остудити вас. Це відбувається в різних типах будівель, включаючи ресторани, фабрики і завантажувальні майданчики. Цьому є кілька застосувань, але головне – підтримувати одну температуру в будівлі, запобігаючи проникнення і випуск повітря. Струмінь повітря застосовується для підтримки в магазині теплого повітря взимку і холодного літа. Це особливо корисно, якщо двері доводиться тримати відкритими весь час. Це також відмінно допомагає проти проникнення комах і сміття з входу в будівлю завдяки турбулентному повітрю, який вони не можуть подолати.

Що викликає метеликів у вас в животі?

Кожна людина, що читає це, в якийсь момент свого життя відчує почуття, відоме як «метелики в животі». Почуття трепету в кишечнику може виникати з різних причин, від почуття страху і переживань з приводу майбутнього заходу, до порушення перед першим побаченням. Різні емоції можуть викликати відчуття і фізичні зміни у вашому шлунку завдяки так званої кишково-мозкової осі. Мозок інтерпретує такі почуття, як страх і збудження, як стрес, і відповідає на нього. Він випускає в організм додатковий адреналін, щоб допомогти нам впоратися із загрозою або втекти від неї, збільшуючи приплив крові до серця, легким і м’язам. Оскільки кількість крові в тілі людини обмежена, її відтік від інших органів, наприклад, кишечника, призводить до знайомого почуттю нудоти.

Чому медичний спирт щипає?

Люди використовували медичний спирт для промивання ран і порізів протягом довгого часу. Якщо ви коли-небудь користувалися їм, ви знаєте, що він щипає при попаданні на ранку, іноді навіть сильніше, ніж болить сам поріз. Це відбувається не тому, що спирт вбиває бактерії, але через реакцію, яку він викликає в тілі.

Коли медичний спирт потрапляє на поріз, він впливає прямо на рецептори VR1 в шкірі. Ці рецептори відповідають за сприйняття спека. У той час як вони активуються при високих температурах, спирт знижує їх поріг до рівня, при якому температури тіла достатньо, щоб їх активувати. Рецепторам «здається», що тіло горить, і вони передають больовий сигнал в мозок, навіть незважаючи на те, що шкіра не була пошкоджена.

Чому апельсиновий сік огидний на смак після чистки зубів?

Прийняття їжі або пиття відразу після чистки зубів – не такий вже приємний досвід. Зубна паста може зробити будь-який смак гірше. Однак коли ви відразу після чистки зубів залпом випиваєте склянку апельсинового соку, ви можете зіткнутися з одним з найогидніших смаків у вашому житті.

Виявляється, непривабливий смак викликає піноутворювач, що використовується у більшості зубних паст. Лаурилсульфат натрію послаблює смакові рецептори, що відповідають за солодке. Це значить, що апельсиновий сік і все інше, що ви з’їсте або вип’єте відразу після чистки зубів, що не буде солодким.

Крім того, лаурилсульфат натрію руйнує фосфоліпіди, які зазвичай заважають гіркоти бути занадто сильною. Тому зубна паста не просто заглушає солодкість апельсинового соку, але і підсилює його гіркоту. Обидва ці ефекту створюють огидний смак.

Чому небо блакитне?

Крім хмарних днів, а також сходів і заходів, небо зазвичай блакитне. Це відбувається через те, як деякі речі маніпулюють світлом. Так само, як світло, проходячи через призму, створює веселку, і дзеркало може відбивати світло туди, звідки він прийшов, багато речей можуть розсіювати світло. Білий світ від Сонця потрапляє на молекули кисню та азоту, які складають більшу частину в атмосфері Землі, і розсіюється, створюючи кольору. Однак оскільки довжина хвилі синього кольору коротше інших, він розсіюється сильніше.

Цей ефект також пояснює, звідки на небі беруться інші кольори. Ближче до горизонту небо стає набагато блідіше, тому що світло проходить через більшу кількість повітря і розсіюється більш інтенсивно, змішуючись з іншими квітами і втрачаючи свій синій відтінок. Коли сонце опускається, як при заході сонця, світлу доводиться проходити через ще більшу кількість повітря. Він розсіює синій колір, дозволяючи проникати червоному і жовтому.

Чому так важко запам’ятати сни?

Кожен з нас хоча б раз у житті прокидався після чудового сну і боровся за те, щоб згадати його, всього лише момент по тому. Вас може це дратувати, але навіть з використанням різних методик самодопомоги, сни, як правило, запам’ятовуються тільки на лічені хвилини.

Вчені припустили кілька причин, чому сни так важко відтворити в пам’яті. Умови, в яких знаходиться мозок під час фази швидкого сну, коли найчастіше сняться сни, не дозволяють перенести їх в довгострокову пам’ять. Тут також відіграє роль відсутність гормону норадреналіну: цей гормон грає важливу роль для пам’яті і відсутня під час сну.

Інший фактор, який сприяє поганому запам’ятовуванню снів, полягає в тому, що під час швидкого сну нейрони гіпокампу не можуть працювати так само, як вони роблять це в інших випадках. Це в свою чергу викликає осічку в роботі інших нейронів, які допомагають записувати пам’ять, тому сни зникають так швидко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *