Скільки ще невідомих нам груп крові існує в природі

Ви можете знати свою групу крові, але чи відомо вам, що насправді у людей 35 різних груп крові? Вони включають в себе як добре відомі системи на зразок I, II, III, IV груп і систему резус-фактора, так і вельми незвичайні.

Прогрес в дослідницьких технологіях за останні кілька років дозволив ідентифікувати три нових системи груп крові: Langereis і Junior, ідентифіковані в 2012 році, і andVel, знайдену роком пізніше. Всі три були названі в честь пацієнтів, у яких вони вперше були відкриті.

Наприклад, в Японії живе близько 2500 чоловік, що мають Langereis-негативну групу крові. І хоча людей з такою групою знаходять по всій земній кулі, їх загальне число невідомо.

Також в Японії виявлено близько 50.000 чоловік з Junior-негативною групою крові. Ця група рідше зустрічається в іншому світі, однак людей з нею можна знайти в європейському циганському співтоваристві. І близько 400.000 чоловік – в основному, в Європі та США – як вважається, мають Vel-негативну групу крові.

Важливим кроком для трансфузійної медицини було визначення специфічних антигенів та антитіл кожної системи, оскільки всі три визнані «клінічно значущими». Причина – в тому, що вони здатні викликати небезпечну реакцію, якщо будуть перелиті пацієнтові, виробити антитіла проти позитивних груп крові.

Найбільш небезпечні антитіла проти Vel-групи, що отримали позначення «anti-Vel». Фахівці з переливання крові знають про їх існування з 1950-х років, коли тіло «Пацієнта Вів», 66-річної жінки, люто відкинуло Перелиту їй кров.

До сих пір існує ймовірність, що в людському співтоваристві будуть знайдені інші, ще більш рідкісні, групи крові або антигенів. Професор Белліф, який разом зі своїми колегами ідентифікував молекулярну основу груп Langereis і Junior, і брав участь у розробці тесту на Vel-групу, вважає, що таких поки ще не відкритих груп може бути близько десяти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *