10 заповідей справжнього чоловіка від Патріка Суейзі

Він пройшов непростий шлях, але всі випробування, що випали на його долю, зносив із стійкістю воїна. Був вдячний за горе і за радість. У чому ж був його секрет, і що вело його по життю?

Актор, танцюрист і виконавець своїх пісень Патрік Суейзі став кумиром для тисяч шанувальниць. У його послужному списку десятки картин, що стали культовими в усьому світі. Але перш, ніж домогтися таких висот, акторові довелося подолати чимало труднощів, які загартували його характер і виховали в ньому істинне мужність. Його принципи кристалізувалися поступово і зараз їх можна розглянути як заповіді справжнього чоловіка.

1. Бути кращим у всьому, за що берешся

Не випадково фільм «Брудні танці» став першим справжнім тріумфом актора в світі кіно. Адже саме завдяки захопленню танцями він пробив свою дорогу до слави. Патрік Суейзі був професійним танцюристом, він закінчив Балетну школу Harkness і Балетну школу Joffrey. Можна сказати, він танцював з пелюшок. Його мати – Петсі Суейзі – була хореографом, танцівницею і відомої власницею приватної балетної студії. Вона з дитинства вселяла синові, що він повинен бути першим у всьому, за що вирішив взятися. Танець став для нього школою життя, виховала в ньому твердість характеру і непохитне прагнення домагатися від себе максимуму. Це стало його життєвим кредо і визначило подальшу кар’єру:

«Незалежно від того, чи обіцяє фільм стати хітом чи ні, треба викласти всього себе на 100 відсотків і ніколи не працювати заради грошей – тільки з пристрасті. І не важливо, що про вас думають в Голлівуді. Шанувальники ніколи не забудуть вас, якщо ви не забудете їх ».

2. Не битися, але і не відступати

Проте захоплення хлопчика танцями в жорстокій середовищі підлітків не додавало йому популярності. Його вважали слабаком, знущалися і навіть били. Після чергового нападу хуліганів у виховання сина вирішив втрутитися батько і сам дав йому кілька уроків самооборони, а потім записав у східний клуб бойових мистецтв. У цій справі Патрік Суейзі досяг успіху не менше, аніж в танцях, отримавши ще в юному віці чорний пояс по кунг-фу. Батько вчив сина ніколи не затівати бійку, але якщо вже він опинився в ситуації, коли треба за себе постояти – ніколи не здаватися першим. Цю установку Патрік проніс через усе своє життя. Згадуючи про свого персонажа у фільмі «Будинок біля дороги», він каже:

«Мені подобається, що мені випала рідкісна можливість – показати в моєму героєві мою пристрасть до миролюбним воїнам: бути суперловкім, але уникати насильства і не завдавати людині шкоди будь-яку ціну доти, поки можна цього уникнути».

3. Вміти відмовлятися

Патрік Суейзі ніколи не зупинявся на досягнутому. Незважаючи на свою любов до танців і віртуозне володіння тілом, він розумів, що для досягнення успіху в акторській кар’єрі, ці козирі не можна виносити на перший план. Уже будучи відомим танцюристом, він знайшов у собі мужність приструнити свої амбіції і піти вчитися акторській майстерності. За визнанням актора, саме картина «Брудні танці» навчила його вмінню відсувати на другий план те, в чому ти вже досяг бажаного:

«…Фільм дав мені зрозуміти раз і назавжди, що треба свою любов до танцю тримати десь дуже глибоко, щоб не значитися танцюристом, який став актором. Це означало б, що мене не треба сприймати серйозно».

4. Не переставати вчитися

Відсутність страху перед зануренням в ті сфери, в яких потрібно відкривати себе заново, вміння зробити крок із вершини на нульову точку, щоб домогтися успіху в задуманому, Патрік Суейзі цінував дуже високо і в собі, і в своїх колегах. У фільмі «Ізгої» Френсіса Форда Копполи йому довелося працювати з дуже талановитими і вже визнаними на той момент акторами.

«Якщо ти починаєш зі слів «Я не знаю», твій зріст не знатиме меж. Якщо до всього ставитися з позиції «Я знаю», то рости нікуди».

 

5. Продовжувати рухатися, навіть якщо дуже важко

Приїхавши в Нью-Йорк, Патрік Суейзі швидко набирав популярність в бродвейському мюзиклі «брілліантіном», але через стару футбольної травми його кар’єра в балеті була приречена. Це була страшна трагедія, адже саме в танцях Патрік бачив своє призначення. Але він не опустив руки і не повернувся додому, хоча йому довелося дуже несолодко: незважаючи на те, що у Суейзі за плечима вже був досвід кінозйомок, перш ніж Голлівуд його прийняв, їм з дружиною доводилося харчуватися лише арахісовим маслом і апельсинами, зірваними з дерева з сусіднього двору.

Рятівним став фільм «Північ і Південь», де Патрік зіграв свою першу головну роль. Однак життя актора ще не раз підносила йому неприємні сюрпризи. Наприклад, час зйомок фільму «Листи вбивці» Патріку довелося заплатити серйозну ціну за те, що працював без дублера – він впав з коня, в результаті чого отримав перелом обох ніг і розрив чотирьох плечових сухожиль. Зйомки довелося призупинити на два роки, а акторові заново збирати себе буквально по шматочках, щоб повернутися «в обойму».

«Я ніколи не був тим, хто пасував перед викликом, який кидала доля».

6. Бути відданим у коханні

У 1991 році американський журнал People назвав Патріка Свейзі «найсексуальнішим чоловіком» року. Проте в житті актор зовсім не прагнув бути супермачо. Він зустрів свою супутницю життя, коли йому було 18 років, а їй ледь виповнилося 15, і через 4 роки вони одружилися. Ліза Ніємі була ученицею балетної школи матері Суейзі. Вона стала єдиною супутницею його життя, з якою вони прожили разом майже сорок років. І стали не тільки кращими друзями і компаньйонами, але зберегли романтику – в травні 2008 року Патрік і Ліза провели церемонію і повторили свої весільні клятви.

За словами Лізи Ніємі, їх шлюб був такий міцний тому, що незважаючи на свою завантаженість, чоловік ніколи не забував про неї, ніколи не дозволяв відчути себе самотньо. А сам актор бачив в щасливого сімейного життя не тільки життєву опору, а й джерело для постійного самовдосконалення:

«Я вважаю, що тривалий шлюб допомагає зберегти любов: він вчить, як закохуватися в свою половину знову і знову, не сприймаючи її просто як належне, вчитися прощенню і довірі. Для чого б він не був створений, для нас це працює».

7. Любити свою планету

Багато знаменитостей сьогодні намагаються показати, що вони стурбовані проблемами екології. Боротьба за чистоту планети стала модним трендом, обов’язковим для «продажу» екранного образу. Однак Патрік Суейзі і Ліза Ніємі стали борцями за збереження дикої природи та займалися питаннями екології ще з початку дев’яностих років. Він обожнював тварин, і ті відповідали йому взаємністю. На своєму ранчо Патрік розводив коней, перетворивши його на справжній заповідник. Свої переконання він старався транслювати через екран і передати глядачам любов до природи. Актор ділиться думками щодо свого героя в картині «Копальні царя Соломона»:

«Ми хотіли створити драматичну епопею з відчуттям радісного пригоди. І ось ще що, я спробував внести мою пристрасть до збереження дикої природи, показати перетворення Квотермейна з білого мисливця в спеціаліста з охорони навколишнього середовища».

8. Не втрачати пристрасть до своєї справи

Рішення про те, чи варто зніматися в тій чи іншій картині, Патрік Суейзі приймав на підставі, як він сам це називав, «тесту по мурашки». Він був упевнений, що фільм повинен «покликати» актора. За словами актора, від батька йому дісталася прямота, цілісність натури, а від матері – пристрасть, віра в те, що все можна передати через мистецтво.

Він не боявся братися за складні, психологічно неоднозначні образи, бо в ньому горів азарт передати за допомогою мови кіно тонкі і глибокі переживання: саме це вселяло в нього ту енергію, якої він щедро ділився з глядачами.

«Що приваблює глядачів, так це напружене очікування, чи досягне герой на екрані того, чого вони жадають в своєму житті, і цей стан не тільки на фізичному рівні. Це щось внутрішнє, психологічне, якийсь підтекст, вгризається в них і переслідує їх, як якийсь демон. Це глибоко сидить почуття або відпускає, або вимагає виконання. Цей процес – дуже потужний інструмент будь-якого оповідання».

9. Покладатися тільки на себе

Патрік Суейзі важко переживав смерть батька, який помер раптово, в 57 років. Неможливість пережити втрату привела Патрика до надмірного вживання алкоголю. Ця біда затягнулася на довгі роки, актор ніяк не міг вибратися з безодні пияцтва, поки не отримав ще один удар долі – його сестра Віки померла від передозування наркотиків. Це приголомшило Суейзі, він вирішив взяти себе в руки і всерйоз зайнятися своїм здоров’ям.

Він зрозумів, що йому необхідно шукати внутрішні ресурси для того, щоб впоратися зі своєю недугою. І що навіть найкращі клініки і найвідданіші друзі не можуть змусити людину взяти відповідальність за своє життя і своє щастя. Патрік знову, ніби заново, вчився ходити по реальному світу, в якому необхідно бути сильним і заповзятливим. Якщо до цього йому потрібно було захищатися від зовнішніх негараздів, то тепер він намагався вийти переможцем внутрішньої битви. І це допомогло йому знайти опору в самому собі, відштовхнувшись від якої він знову піднявся на досягнутий рівень. Адже для нього важливо було не просто відміряти свій термін на землі, а прагнути до чогось, іти за своєю мрією:

«Якщо ти витрачаєш дуже багато часу просто на те, щоб підтримувати існування, ти по-справжньому не живеш».

10. Вірити

Наступний урок, який Патріку Свейзі піднесла життя, – один з найсуворіших. У 2008 році йому діагностували рак підшлункової залози. Пухлина не підлягала хірургічного втручання, тому все, що залишалося, – не втрачати віру і продовжувати боротися.

Хіміотерапія не зламала Суейзі: актор не переставав вірити в те, що його чекає ще довге і щасливе життя без недуги. Він планував опублікувати мемуари, які написав разом зі своєю дружиною, і продовжував працювати в кіно. Виконуючи головну роль у фільмі «Звір», навіть відмовився від прийому болезаспокійливих засобів, побоюючись, що вони вплинуть на його гру. Шансів на перемогу в боротьбі з недугою було дуже мало. Боявся він смерті? Важко сказати. Ми віримо, що актор, так тонко відчувала своїх персонажів, у фільмі «Привид» говорив від свого обличчя:

«…Якщо по-справжньому любиш когось, то померши, ти забираєш всю свою любов з собою, бо це єдине, що ти можеш взяти з собою туди».

«Будь-який здатний зробити диво. Я вірю, що коли людина віддається чогось повністю, віддає справі всього себе, всю свою силу і пристрасть, він зможе втілити в реальність будь-яку мрію».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *