Сім порад для безпечного польоту

На тлі новин з України про фатальних 100 грамах в аеропорті, “Вести” поміркували про те, як правильно літати.

За даними Міністерства транспорту США, ризик загинути під час польоту на авіалайнері – 1 до 52,6 млн. Для порівняння, ризик смерті в ДТП – 1 до 7,6 млн. Тобто їздити на машині в 7 разів небезпечніше, ніж літати. Незважаючи на це, страх перед літаком залишається головним генератором пасажирів напідпитку в аеропортах.

7 порад як правильно літаті в літаку:

Порада №1: Остерігайтеся пілотів з дітьми 

Діти це квіти життя, але всьому має бути свій час і місце. Прямий тому приклад події 20-річної давності. Тоді пілот “Аерофлоту” посадив за штурвал свого 15-річного сина, який випадково відключив автопілот, що стало причиною штопора.

У підсумку дитяча допитливість помножена на безпечність пілота погубила 75 осіб.

Порада №2: Бережіться курців

“Закуримо? Ти ж казав, для здоров’я шкідливо. Так то ж в повітрі, а на землі можна”, – стверджував Леонід Биков у фільмі “Максим Перепелиця” і мав рацію. Борт №PP-VJZ підтвердив точку зору актора, коли в 1973 році спочатку загорівся, а після впав поблизу аеропорту Орлі.

Причиною пожежі стала запалена сигарета (на той час в туалетах дозволялося курити), яку один з пасажирів недбало загасив об пачку паперових рушників.
До речі, саме після цієї катастрофи було прийнято рішення заборонити курити в туалетах залізних птахів.

Літак виконував рейс з Ріо-де-Жанейро в Париж.

Подібний випадок в далекому 1925-му трапився і в Грузії, коли з верхівкою Закавказької Радянської Республіки на борту вибухнув «Юнкерс-13». За однією з версій, причиною аварії стало паління в пасажирському салоні.

Чиновники викинулися з літака на висоті 20 метрів.

Рада №3: Не літайте з “Емо”

Катастрофа в Новгородській області РФ показала, що з самогубцями літати не менш небезпечно, ніж з курцями. У 1992 році відчайдушний пасажир вирішив вийти з вертольота. Суїцид вдався, однак під час краху також загинули пілот і авіатехнік.

Рада №4: Пильнуйте за технічним персоналом аеропорту

Свій Володимир Мартиненко (прибиральник снігу Внуково), як показує історія, є і в інших аеропортах світу. Так, в 1984 році при посадці в аеропорту Омська Ту-154 не розминувся зі снігоприбиральними машинами на злітно-посадковій смузі. Загинули 178 людей.

А вісьмома роками раніше в болівійському аеропорту під час злету літак зіткнувся з трактором. Також ніхто не вижив.

Рада №5: Тримайтеся подалі від інших літаків

У 1977 на Канарських островах під час зльоту зіткнулися два «Боїнга». Ця авіакатастрофа стала найбільшою за кількістю жертв в історії цивільної авіації і найбільшої при зіткненні двох літаків на землі – загинули 583 людини.

Катастрофа на Тенеріфе сталася через диспетчера з сильним іспанським акцентом.

Рада №6: В снігопад краще поїздом

Як днями сказав Володимир Вольфович: «Чого ти летиш в туман і так пізно вночі», при поганій погоді ризик впасти залізної птахові набагато збільшується. Приміром, в 1996 році екіпаж літака Як-40 в темряві і під час снігопаду прийняв вогні освітлення вертолітної площадки аеропорту Ханти-Мансійськ за посадочні та скоїв туди посадку.
В результаті літак врізався в три вертольоти і втратив ліве крило.

Порада №7: Сідайте правильно

Статистика свідчить, що у пасажирів в хвості літака шанс вціліти в рази вище, ніж у тих, хто сидить у перших рядах. Також варто бути напоготові під час посадки і зльоту – 80% крахів авіалайнерів трапляється в цей період (3 хвилини при зльоті та 8 хвилин до приземлення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *