Щоб стати лідером для інших, станьте спочатку лідером для себе

Я вірю, що найбільші істини всесвіту не перебувають десь ззовні, серед зірок або планет. Вони заховані глибоко всередині нас, у величі нашого серця, розуму і душі. Поки ми не зрозуміємо себе, ми не зможемо зрозуміти, що оточує нас. – Аніта Морджані «Dying To Be Me»

Щоб іти до кращого майбутнього, ставити перед собою гідні цілі і успішно долати перешкоди, людина повинна, насамперед, навчитися керувати власним життям. Часто до лідерства веде довгий шлях. І щоб залишатися вмотивованими і повними енергії, людям слід стати лідерами для самих себе.

Минулого тижня я сів за віртуальний круглий стіл з:

 • Бобом і Грегом Ванурекамі з TripleCrownLead, співавторами Triple Crown Leadership. Боб був СЕО або керівником старшої ланки в багатьох відкритих акціонерних компаніях, а також вів тренінги з лідерства в університеті. Грег був співавтором трьох книг і зараз викладає в школі бізнесу в Стокгольмі і в Королівському технічному інституті.
 • Джоном Балдоне “John Baldoni” автором 10 книг, включаючи «Лідерство з метою». Він – всесвітньо зізнань бізнес-коуч, автор і лектор. У 2012 році Leadership Gurus International поставили Джона на 10 місце в списку світових гуру з лідерства.

Грунтуючись на наших обговореннях за круглим столом, я вибрав три ключових моменти, які допоможуть почати шлях до лідерства з себе:

Які бувають звички лідерів?

1. Розум проти серця

Коли слухати голос розуму, а коли слідувати своєму серцю?

Боб і Грег Ванурекі: Знаменитий письменник і викладач Паркер Палмер розкрив суть «серця», коли написав, «що воно – центр людського буття, місце, де воля й інтелект, цінності та почуття, інтуїція і світогляд – все зливається воєдино. Це джерело людської цілісності. І сміливість вести когось за собою виходить з серця».

Серце охоплює те, що надихає людей, допомагає долати перешкоди і змушує рухатися до перемоги. Здатності розуму – раціональність і логіка. Він прагне порядку, використовуючи управлінські навички та інструменти.

Вміння користуватися здібностями розуму і серця необхідно для гарного лідера. Коли перед лідером стоїть нелегкий вибір, особливо що стосується етичної дилеми, він запитає себе, чи буде цей вибір:

 • Логічним, «розумним» з певним коефіцієнтом ризику/вигоди (розум).
 • Збігатися з його особистими цінностями і цінностями, які він поділяє зі своїми колегами (серце).
 • Чимось, з чим він зможе жити, якщо вибір буде відомий всім (серце).
 • Служити його партнерам, а не його его (серце).

Досвід підказує нам, що коли розум і серце ведуть нас в різних напрямках, проходження другого буде більш мудрим рішенням.

2. Лідерство з метою

Що значить вести когось до мети?

Джон Балдоне: Мета – бездонний колодязь, з якого лідери можуть сміливо черпати, щоб розкрити потенціал своєї організації. Успішним організаціям, насамперед, потрібні лідери, які знають себе; тобто мають внутрішнім компасом, який веде їх у правильному напрямку. Багато лідерів ніколи не замислюються над цим. Дуже важливо витратити якийсь час, щоб усвідомити, що ви хочете робити, чому це необхідно і як здійснити задумане.

Мета лідера служить дороговказною зіркою, яка веде людей у ​​правильному напрямку. Вона допомагає створити:

 • бачення – куди рухається організація;
 • місію – яку вона виконує;
 • цінності – які об’єднують колектив.

Лідери використовують спільну мету, щоб об’єднувати людей.

3. Сила самовідданості

Як не сходити зі життєвого курсу?

Файзал Хок: Наполеглива праця НЕ МОЖНА замінити нічим. Майже всі успішні люди працюють наполегливіше, ніж більшість може собі уявити. Як повідомляє Business Insider: «І атлети, як Майкл Джордан, і директори компаній, як Говард Шульц, – всі однаково відомі тим, що рано встають і працюють для досягнення своєї мети, поки інші люди все ще знаходяться в ліжку».

Я називаю це самовідданістю або «SHADHONA». На санскриті «SHADHONA» означає «дисципліноване рух до мети свого життя». Я народився недалеко від місця народження Будди. Мудреці і ченці досі сперечаються про прагнення, самовідданості і обов’язок. З моєї близькістю до східної філософії я вірю, що ми можемо навчитися керувати власним життям тільки коли наша самовідданість перетворюється на дисципліну.

Грунтуючись на вченні Будди, я вірю, що самовідданість починається з:

 • правильного зусилля – без праці не витягнеш і рибку зі ставка;
 • усвідомленості – активного спостереження і проходження по обраному шляху;
 • правильній концентрації – на позитивних думках і діях.

Хоча ми не можемо контролювати все тільки за допомогою нашої сили волі, ми здатні знедолений слідувати нашої життєвої мети. І в результаті наша самовідданість зробить нас кращими лідерами. Не можна вести когось за собою, не будучи прикладом.

Як Стівен Кові красномовно висловився: «Особистісне лідерство – не одноразова дія. Це безперервний процес роботи над собою, в якому ми повинні чітко бачити свої цілі і цінності, і робити так, щоб наша діяльність не йшла врозріз з нашим світоглядом».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *