Що знижує IQ у дітей?

Що знижує IQ у дітей. Якщо жінка під час вагітності піддавалася впливу двох хімічних речовин одночасно, що знаходяться вдома, – ді-н-бутилфталат (DnBP) та ді-изобутилового фталата (DIBP), то у народженої дитини IQ буде нижчою, ніж у дітей, які не піддавалися впливу. Дослідження є першим, яке показало зв’язок між перинатальним впливом фталатів і IQ у дітей шкільного віку.

Результати з’являться в журналі PLoS ONE.

DnBP і DIBP знаходяться в найрізноманітніших споживчих товарах: в вінілових тканинах, в продуктах особистої гігієни, таких як губна помада, лак для волосся, лак для нігтів і навіть в деяких сортах мила. З 2009 року деякі фталати були заборонені в дитячих іграшках та інших дитячих товарах в Сполучених Штатах. Тим не менш, не було зроблено ніяких кроків, щоб захистити плід, що розвивається. У США фталати рідко вказуються в якості інгредієнтів у продуктах, в яких вони використовуються.

Дослідники спостерігали за 328 жінками та їхніми дітьми. Вони оцінили присутність у жінок до чотирьох фталатів – DnBP, DIBP, ді-2-етилгексил фталат, діетиловий фталат – у третьому триместрі вагітності шляхом вимірювання рівнів метаболітів з хімічних речовин у сечі. Діти пройшли IQ тести у віці 7 років.

У матерів, які піддавалися під час вагітності впливу DnBP і DIBP, діти мали IQ на 6,6 і 7,6 балів нижче. У дітей також були проблеми з інтелектом, такі як неправильне сприйняття і проблеми з робочою пам’яттю.

«Вагітні жінки на всій території Сполучених Штатів піддаються впливу фталатів майже щодня, і це викликає істотне скорочення IQ у дітей», – вважає провідний автор Пем Фактор-Литвак (Pam Factor-Litvak). «Ні законодавства, що регулює їх вплив під час вагітності, яке найбільш чутливо для розвитку мозку».

«Масштаби цих відмінностей IQ викликають занепокоєння», – говорить провідний автор Робін Вьятт (Robin Whyatt), професор екологічних наук. «Зниження шести або семи пунктів у IQ може мати серйозні наслідки для успішності та професійного потенціалу».

Уникнути впливу фталатів в Сполучених Штатах неможливо. Дослідники рекомендують вагітним жінкам обмежити вживання їжі в пластмасовій посуді, уникати сильно пахнуть продуктів, у тому числі освіжувачів повітря.

Поки не відомо, як фталати впливають на здоров’я дітей. Тим не менш, численні дослідження показують, що вони порушують дії гормонів, включаючи тестостерон і гормон щитовидної залози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *