Що таке сором’язливість: чи варто з нею боротись?

Часто кажуть, що нахабство – це друге щастя. Вона часто допомагає в життєвих ситуаціях. Але що робити тим людям, які дуже сором’язливі?

Жодна людина не народжується сором’язливим, це вже в процесі дорослішання він таким стає. Комусь це якість в житті зовсім не заважає, але частіше буває навпаки, і сором’язливі люди можуть пропустити повз себе підвищення по службі, чергу в супермаркеті і т.д. а все тому, що соромляться про це заявити і сказати.

Приводів для сорому у кожної людини може бути багато. Хтось соромиться своєї фігури, голосу, батьків і т.д. справа в тому, що певний страх провокує в нас це почуття. Наприклад, ви боїтеся, що не впораєтеся з обов’язками на новій посаді і тому починаєте соромитися сказати про те, що вам життєво необхідна ця посада. Якщо є недоліки у зовнішньому вигляді, людина боїться, що буде осміяним і тому соромиться ситуацій, де необхідно виступити, щось розповісти, ситуацій, де буде пильну увагу.

Думка психолога Лізи Лонської:

Є думка, що сором’язливість – це пригнічена емоція любові і довіри. Деякі психологи вважають, що сором’язливість – це така форма агресії, коли відстояти свої кордони людина може тільки таким способом. У будь-якому випадку спектр ситуацій, в яких виникає сором’язливість, і реакцій, які називають сором’язливістю і сором’язливістю, величезний.

Мені не подобається формулювання «як боротися зі сором’язливістю», набагато більше до душі – як з нею жити. На мій погляд, є ситуації, участі в яких цілком можна уникнути, і реакція сором’язливості про це може сигналізувати»

У кожному разі, сором’язливість приносить більше мінусів, ніж плюсів.

Часто сором’язливість провокує надумані ситуації, які в житті ще не траплялися. Наприклад, вам ніхто і ніколи не говорив, що у вас не зможеш виступити перед великою аудиторією, але надумана ситуація, яка, як правило, починається зі слів: «а можливо мене не зрозуміють», « а можливо там буде нерозуміючими публіка» і т. д.

Для себе, свого особистого досвіду і самозадоволення. Порушувати зону комфорту дуже просто, необхідно відкинути убік сором’язливість і керуватися звичайним інтересом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *