Що таке параліч?

Причинами інсульту відомий психотерапевт Луїза Хей називає відчуття, що опускаються руки, небажання змінюватися: “Швидше помру, ніж змінюся”, а також заперечення життя.

Можливе рішення, сприяюче зціленню: «Життя – це постійні зміни. Я легко звикаю до нового. Я приймаю в житті все: минуле, сьогодення і майбутнє».

Валерій Синельников каже, що найчастіша причина цієї хвороби – «паралізуюча» ревнощі і ненависть. Люди (в основному це чоловіки) за допомогою ревнощів доводять себе до інсультів та паралічів.

Опір життєвому процесу і неприйняття свого життя і долі також можуть призвести до паралічу. Людина відчуває себе нездатним що-небудь змінити в своєму житті, він в буквальному сенсі сам «паралізував» себе і прирік на бездіяльність. Які «паралізують» думки завели вас у глухий кут? Відшукайте ці думки. Що вам заважає вільно жити? Ми самі створюємо свій світ, а тому вихід є завжди.

Люди, схильні до паралічів, дуже не гнучкі, вони відстоюють свої давно застарілі погляди на світ. Вони явно забувають, що це всього лише їх погляд, що є й інші думки. Вони самі відмовляють собі у зміні, і часто від них можна почути: «Я краще помру, ніж зраджу своїм принципам!» Ну що ж – це їх вибір.

Уникнення відповідальності, будь-якої ситуації або людини, коли ви відчуваєте себе нездатним що-небудь змінити, може також призвести до паралічу.

Ще одна причина – глибоко засів «паралізуючий» страх, жах.

Часто інсульт виникає як підсвідома потреба об’єднати родину. Коли розбіжності в сім’ї досягли своєї межі і всі свідомі способи щось змінити вичерпані, тоді підсвідомість виливає кров (символічно – любов і радість) на ті мозкові центри, які «відповідальні» за благополуччя родини.

Давайте задумаємося, чому так болісно відбувається відновлення після паралічу. Тому що людина вчиться заново рухатися, відчувати – одним словом, діяти. До хвороби він уже прирік себе на бездіяльність, і хвороба з’явилася просто результатом його ставлення до себе і до життя. Тепер же йому доводиться вчитися, вчитися діяти.

До паралічу може призвести небажання і просто невміння виражати свої почуття, емоції. Наприклад, зусилля стримати, придушити в собі гнів, невміння висловити любов створюють внутрішнє напруження.

Поряд з усуненням підсвідомих причин хвороби треба вчитися висловлювати свої почуття, стоячи перед дзеркалом і в спілкуванні з близькими, вчитися сердитися і любити по-справжньому, відкрито.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *