Що робить вміння дружити?

Уміння дружити продовжує життя. Дружба є одним з найголовніших інструментів людського спілкування. Будь індивідуум, що не мають близьких друзів, відчуває почуття самотності і частіше схильний депресії. До того ж уміння дружити позначається на тривалості життя. Згідно з останніми дослідженнями вчених, люди, які зуміли пронести свою дружбу крізь роки, живуть довше.


Американські вчені розкрили результати експерименту, розпочатого в далеких тридцятих роках минулого століття. Тоді вони затіяли невелике опитування, в якому брали участь виключно друзі. Вік опитуваних варіювався від 18 до 20 років. Юнакам і дівчатам запропонували назвати термін життя своїх близьких друзів, враховуючи фізичні та особистісні особливості останніх. Аргументувалося подібне завдання тим, що лише добре знають один одного люди здатні тверезо оцінити можливості довголіття свого близького. Ясна річ, що багато чого грунтувалося лише на інтуїції.

Через 75 років вчені повернулися до учасників давнішнього експерименту і почали аналізувати результати. Як виявилося, практично 90% друзів вірно визначили термін життя один одного. Серед тих особистісних рис, які сприяють довголіттю, практично всі називали здатність легко починати і підхоплювати щось нове. Своєрідна «відкритість» світу і оточуючих. А саме ця риса, як вже давно відомо, входить в ТОП психологічних незалежних рис особистості, дарующих здоров’я і «довгі літа». Такий підхід до життя в цілому допомагає краще адаптувати в мінливому світі і більш просто ставиться до будь-яких змін.

Природно, що не можна об’єктивно оцінити результати даного експерименту. Адже кожен друг, незалежно від того, як він оцінює здоров’я свого товариша, назве найбільш літній вік, який тільки може прожити людина. Після чого починає діяти психологічний настрій, що змушує прожити людини саме такий, відведений йому термін. Чим вище цифра, названа саме другом, тим більше людина прагне «виправдати» надії свого близької людини. А значить, він «прирікає» себе на здорове довголіття. Таким чином, одна людина підтримує іншого і всіма силами прагне продовжити його роки життя. Що ще раз підкреслює, що саме дружба і доброзичливість – це запорука вже якщо не безсмертя, то довгого і щасливого життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *