Міфи про пакетовані соки

Немає часу готувати сім’ї свіжовичавлений сік? Це не привід відмовлятися від його пакетованих аналогів. Вже давно минули часи, коли недобросовісні виробники виготовляли їх з невідомого порошку. Сучасні соки відносяться до абсолютно іншого покоління.

Міф № 1: Соки в пакетах вироблені з ненатуральних речовин.

З часів шаленої популярності розчинних соків «yupi», які сприймалися українським вже суспільством як альтернатива рідини смутного кольору в трилітрових банках радянського розливу, в головах більшості з нас з’явився головний стереотип про те, що всі соки проіводіт їх якогось хімічного порошку. Це не так.

Соки, на пачках яких є позначка «відновлений», виробляються з натуральних фруктів, овочів і ягід. Їх збирають в місцях географічного виростання, потім в заводських умовах переробляють, отримуючи натуральний концентрований сік. Грубо кажучи, з свіжовичавленого соку випаровується вся вода. У такому вигляді його простіше і дешевше перевозити на великі відстані, дозволяючи виробникам пропонувати споживачеві широкий асортимент смаків навіть з тих фруктів, які не ростуть в даному регіоні, зберігаючи при цьому їх корисні властивості. Аромат і насичений колір сокам надають натуральні речовини, витягнуті з тих же і фруктів і овочів.

Міф № 2: В пакетовані соки додають консерванти, віддушки, барвники та багато цукру.

У мережі ви часто можете зустріти рада уникати пакетовані соки, так як в них багато цукру, ароматизаторів, барвників. Це не так. У пакетованому соку за визначенням не можуть міститися всі ці речовини, так як відповідно до чинного законодавства напій, в якому вони містяться, просто не може називатися соком. Тобто якщо на пачці вказано, що це сік, про це можна не турбуватися.

Згідно із законодавством, під соком слід розуміти «рідкий харчовий продукт, який несброжен, здатний до бродіння, отриманий з їстівних частин доброякісних, стиглих, свіжих або збережених свіжими або висушених фруктів і (або) овочів шляхом фізичного впливу на ці їстівні частини і в якому в відповідно до особливостей способу його одержання збережені характерні для соку з однойменних фруктів і (або) овочів харчова цінність, фізико-хімічні та органолептичні властивості».

Калорійність пакетованих соків не набагато вище свіжих – вони містять приблизно те ж кількість природних цукрів, а додатково звичайний цукор в 100% соки не додається. З фруктів в сік також переходить велика частина мінеральних речовин, фруктових кислот і вітамінів, колір і аромат соку також обумовлений кольором фрукта. Зберегти все це допомагає сучасна упаковка – наприклад на заводах PepsiCo соки розливають по технології Tetra Pak.

Зберігається пакетований сік довго завдяки тому, що продукт нагрівається до певної температури, і, таким чином, знищуються бактерії, але при цьому зберігається більша частина корисних речовин, мінералів і вітамінів, а потім розливається в стерильну тару при мінімальному контакті з повітрям. Саме спеціальна обробка і сучасна упаковка допомагають забезпечувати збереження і корисні властивості соку протягом 12 місяців.

Міф № 3: Фрукти і свіжовичавлені соки краще і корисніше пакетованих.

Це було б правдою, якби ми могли бути абсолютно впевнені в якості фруктів, які ми купуємо на ринках або в магазинах. На жаль, часто при зберіганні продукції використовуються спеціальні хімічні вещесвом, які згубно впливають на вміст вітамінів. Недобросовісні виробники можуть використовувати хімічні добрива, що впливають на якість продукту. Знову ж таки, не в кожного з нас є дозиметри, якими можна виміряти кількість шкідливих речовин в отримуваних фруктах і овочах.

Навіть якщо ви врахували ці моменти і робите сік з фермерських, наприклад, продуктів, необхідно розуміти, що свіжовичавлений сік не може довго зберігатися. Бажано пити його відразу, так як кількість вітамінів в ньому знижується з кожною хвилиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *