Що робить людину спокійною?

Лаванда здатна зробити людину більш спокійним. Австрійські вчені повідомили, що тривожний стан можна лікувати не лише лікарськими препаратами хімічного походження. Як з’ясувалося, з цією метою прекрасно підходить таке відоме рослина, як лаванда.

При цьому вона позбавляє від ірраціональних страхів, і в цілому, робить людину більш спокійним.

Зокрема, дослідниками з Австралії виявлено, що приймаючі сілексан пацієнти (препарат на основі лаванди) мають найбільш низький рівень тривожності. Якщо ж людина лікується антидепресантами, або ж він отримує плацебо, то його стан відзначено медиками, як більш тривожне. Спостереження тривали десять тижнів, учасниками стали понад п’ятсот пацієнтів, з діагнозом тривожний розлад.

При підведенні підсумків даного експерименту вчені були здивовані, хоча і розраховували на подібний результат. Зокрема, виявилося, що в групі пацієнтів, що приймали весь цей час препарати на основі лаванди, тривожність впала на чотирнадцять пунктів. Середовищі тих учасників, які приймали антидепресанти, тривожність теж снилася, але всього лише на одинадцять пунктів. Що стосується групи, що одержує пустушки, то в даному випадку успішність лікування була мінімальною, зниження тривожності сталося не більше ніж на одинадцять пунктів.

На думку авторів дослідження, компоненти лаванди наділені особливими властивостями. З’ясувалося, що вони здатні впливати на хімічні процеси, що протікають в мозку. Тут мова йде саме про ті процеси, які є причиною страхів і тривожних станів. В даний час в терапії тривожних розладів застосовуються різні препарати. Між лавандою та іншими антидепресантами відмінність, звичайно, є, але незначне. Водночас, натуральному препарату слід віддати перевагу, оскільки він володіє безперечними перевагами.

Насамперед, відсутня велика кількість побічних ефектів, які властиві більшості антидепресантів. Крім цього, лаванда володіє і іншими багатьма позитивними якостями. Дослідники встановили, що лаванда дуже корисна для нервової системи. Крім того, дана рослина незамінне при пневмонії, ларингіті. З цією метою застосовується лавандова олія. Існує інформація, що лаванда не менше ефективна як засіб боротьби з порушеннями сну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *