Як досягти гармонії з собою?

Герман Гессе писав: «Істинне покликання кожного полягає тільки в одному – прийти до самого себе, знайти власну, а не улюблену долю і віддатися їй внутрішньо, безроздільно і непохитно». Здавалося б – чого простіше? Зрозуміти, хто ти є і жити в гармонії з собою. Насправді, шлях до себе займає все життя і далеко не завжди він приречений на успіх.

Завжди пам’ятай про те, що якщо ти не можеш знайти спокій в самій собі, то абсолютно безглуздо шукати його де-небудь ще. Якщо у твоєму житті настала криза – особистісний, фізичний чи матеріальний – не варто намагатися втопити його в пляшці з алкоголем або забити переживання таблетками снодійного. Абсолютно марно розвіювати нудьгу, спілкуючись з веселими людьми і до відмови забиваючи свій день всякими цікавими заходами – це в кращому випадку принесе тимчасове полегшення, але кардинально проблему не вирішить. Діючи таким чином, ти лише на час підеш від складної ситуації, забудеш про неї, але ні в якій мірі не впораєшся з нею.

Як досягти гармонії з собою?

Щоб зрозуміти свої справжні потреби, бажання, прагнення і проблеми, необхідно якомога частіше і більше спілкуватися з собою. Перестань боятися самотності – навчися їм насолоджуватися і отримувати з нього максимальну користь. Ти намагаєшся оточити себе людьми і подіями, але іноді просто необхідно відірватися від реальності і провести якийсь час наодинці з собою.

Почніть довіряти собі, і ви відразу зрозумієте, як треба жити.

Йоганн Гете

Практика медитації допоможе тобі зануритися в свій власний світ, який нескінченно багатий і різноманітний, як і світ кожного з нас. Людина – це маленький всесвіт. І всередині себе ти можеш знайти відповіді на всі хвилюючі тебе питання. Не обов’язково відвідувати якісь спеціалізовані заняття – медитувати можна і в домашніх умовах.

Постарайся забезпечити собі повноцінне самотність – починай подорож в себе тільки тоді, коли будеш впевнена, що тебе не потривожать під час сеансу. Відключи всі засоби зв’язку. Нехай фоном для вправи стане спокійна і ненав’язлива музика – відмінно підійде класика або звуки природи.

Тільки нехай музика буде тихою, ледве чутний – ніщо не повинно відволікати від занурення в себе. Одягайся в вільний одяг і розташуйся на підлозі. Прийми будь-яку зручну тобі позу – краще, звичайно, сісти в позу лотоса з ідеально прямою спиною. По черзі розслаблюй кожну частину свого тіла, поки не настане стан повної релаксації.

Звичайно, повністю зупинити розумовий процес вкрай складно – думки хаотично рояться в нашій голові, не питаючи у нас на те дозволу. Тобі потрібен якийсь орієнтир, на який ти перемкнеш свою увагу. Можна сконцентруватися на своєму диханні або на полум’ї свічки. Намагайся відпустити всі свої думки, страхи і переживання. На перших порах це буде складно, але якщо ти хоча б протягом тижня будеш щодня вправлятися по півгодини, результат не змусить себе чекати…

Як визначити напрям?

Показник того, наскільки ти гармонійна – твої відчуття і емоції. Якщо ти часто дратуєшся, злишся, заздриш і взагалі відчуваєш будь-які емоції з негативного спектра, це сигнал про те, що тобі необхідно довго і наполегливо працювати над собою. Це означає, що в тобі є розлади, що ти далека від того, ким ти є насправді. А якщо ти відчуваєш раптові напади безпричинного щастя, не дратує через дрібниці і не тримаєш зла на людей і долю – це вірна ознака того, що ти рухаєшся в правильному напрямку. Ти стала ближче до Справжньою Себе. Тільки не зупиняйся і продовжуй працювати і вивчати себе – це процес нескінченний.

1 thought on “Як досягти гармонії з собою?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *