Щасливе розставання або як розірвати відносини безболісно

Як тільки ви вирішили, що розійтися в різні боки – найкраще рішення, сам процес розриву відносин може стати досить нервовим заняттям, так як серця двох людей взаємопов’язані.

Наводимо кілька кроків, які допоможуть вам пройти цей етап, і підказки про те, як зменшити біль, яку ви завдаєте іншій людині:

Переконайтеся, що ви розумієте, чому ви це робите. Іноді причина, що лежить на поверхні – не справжня. Копиці глибше всередину себе, щоб знайти справжню причину. Той факт, що ви перебуваєте всередині ситуації, може перешкодити вашим здоровим судженням. Відокремте себе від ситуації і проведіть якийсь час на самоті. Це допоможе вам знайти ясність, яка вам так потрібна.

Дайте собі слово бути чесним із самим собою і іншою людиною. Правда звільнить вас. Не змінюйте своєму слову.

Призначте час для зустрічі

Призначте час для того, щоб поговорити з вашим партнером якомога швидше. Деякі люди заперечують з приводу розриву відносин по телефону. Я теж вважаю, що зробити це при особистій зустрічі – завжди найкращий варіант, але якщо вас роз’єднує відстань, краще зробити це якомога швидше по телефону, ніж чекати.

Перед вашою зустріччю увійдіть в стан співчуття до іншої людини. У стані співчуття ви будете випромінювати любов і розуміння, які вам знадобляться, щоб допомогти іншій людині залікувати рани. Ось кілька підказок, щоб допомогти вам увійти в стан співчуття:

Глибоке дихання – Станьте прямо, закрийте очі і покладіть руку на серце. Глибоко повільно вдихайте і видихайте. Після вдиху затримайте дихання на 5 рахунків, перед тим як повільно видихнути. Повторіть, принаймні, 15 разів.

Подяка – Сядьте зручно, закрийте очі і уявіть собі все, за що ви вдячні. Нехай одне слід за іншим, нехай образи людей, ситуацій, місць і речей виникають у вашій уяві. Або, як варіант, спробуйте все це записати, а не подумки представляти.

Сконцентруйтеся на любові – Закрийте очі. Якщо хочете, включіть повільну музику, яка вам подобається. Подумки поверніться назад у часі до всіх тих моментів, коли ви відчували себе коханими і коли самі відчували любов до інших. Згадайте ті моменти, коли ви дійсно були щасливі і вільні. Уявіть себе маленькою дитиною, який радіє і відчуває свою свободу. Робіть цю вправу, принаймні, 5-10 хвилин.

Під час зустрічі, сконцентруйтеся на тому, щоб чітко і з повагою повідомити ваші причини іншій людині. Ось деякі додаткові поради, що потрібно робити під час пояснень на зустрічі:

  • Коли пояснюєте, сконцентруйтеся на те, які почуття будило в вас відбувається, таким чином ваш партнер не відчує необхідність переходити на захист. Дайте йому/їй чітко зрозуміти, що дана ситуація – не їхня вина, так як звинувачення в цьому випадку – НЕ помошник.
  • Говорите про те, що ви дізналися з відносин і про те, за що ви вдячні.
  • Будьте щирі у відношенні всього, про що говорите. Якщо ви насправді не думаєте так, не кажіть. Люди можуть легко визначити, коли ви нещирі.
  • У вашого партнера можуть розбурхатися емоції, він може сильно засмутитися. Їх емоційний стан, можливо, буде коливатися. Ваше завдання – бути присутнім там для них. Стати спостерігачем за ситуацією. Залишайтеся усвідомленими, спокійними і пильними.

Не приймайте нічого на свій рахунок

Коли ми емоційні і відчуваємо, що нам заподіяли біль, ми дуже легко дратуємося і говоримо те, що насправді не маємо на увазі. Не дивуйтеся, якщо ваш партнер почне вести себе як маленька дитина, почне говорити вам нерозумні й злі слова. Він/вона насправді так не думає. Їм просто боляче, їм потрібно вашу увагу. Не приймайте нічого на свій рахунок. Стати спостерігачем, щоб не зачепитися за сказане і не почали діяти оборонно.

Любіть їх незалежно від ситуації. Вони люди, і у них є почуття. Пам’ятайте, що ви можете любити їх, не будучи з ними в романтичних стосунках. Присутніми там для них в стані любові і співчуття, незалежно від того, як вони реагують. Це допоможе вам знайти баланс і в той же час залишитися спокійними, щоб допомогти іншій людині впоратися з ситуацією якомога краще.

Якщо вам хочеться заплакати – плачте, і робіть це в повну силу. Це вивільнить емоційну блокаду у вашій підсвідомості.

Насправді, новини усвідомлюються не відразу, для цього потрібно кілька днів. Не думайте, що ви зустрінетеся один раз, і з цим буде покінчено. Ваш обов’язок бути поруч з цією людиною, хоча б у початковій стадії розриву відносин.

Робіть все, що необхідно, щоб допомогти їм залікувати душевні рани і не скомпрометувати власні цінності. Будьте доступні для них, коли вони потребують вас.

Дайте їм простір. Вони все одно будуть відчувати біль, навіть якщо здається, що у них все гаразд. Зараз їм потрібен час.

Декілька разів на початковій стадії розриву перевірте їх стан, щоб переконатися, що у них все гаразд і дати їм зрозуміти, що вони багато значать для вас. Нагадуйте їм, що ви поруч, якщо їм потрібно, щоб ви допомогли їм залікувати рани.

Ви можете відчувати провину, бо ви – ініціатор розриву. Ви бачите, що ви заподіяли біль, і це може вплинути на ваш стан. Нижче дані кілька підказок, які допоможуть вам відпустити це почуття:

  • Медитація;
  • Глибоке дихання;
  • Час наодинці з самим собою;
  • Вправа на вивільнення енергії;
  • Як пережити відхід вашого партнера.

У кожного з нас є історія, коли нам розбивали серце, і всі ми розуміємо, як почувають себе жертви розриву. Це боляче, це дуже боляче. Ви відчуваєте себе так, як ніби світу прийшов кінець, і просто дивуєтеся, як це можна пережити. Ви будете відчувати біль і відчай, але я обіцяю вам, ви це подолаєте. Час – чарівний засіб. Я скоро напишу змістовну статтю на цю тему, а поки – деякі поради для тих, хто став жертвою розриву відносин.

Розмовляйте з друзями – Якщо ви висловите словами ваші думки і можливі варіанти дій, ви тим самим знайдете краще розуміння і побачите перспективи.

Оточіть себе позитивною енергією – Оточіть себе друзями та родиною. Перебуваєте поруч із щасливими і оптимістичними людьми. Перебуваєте поруч з людьми, які вам подобаються. Перебуваєте поруч із людьми, які можуть вас розсмішити.

Любіть себе – Проводьте час усамітнившись, з любов’ю до себе. Робіть те, що допоможе вам цінувати і любити себе, це одночасно допоможе вам знайти упевненість в собі і незалежність. Коли в останній раз ви себе цінували себе гідно?

Нічого, якщо ви будете плакати – Насправді, я навіть рекомендую це. Висловіть біль і випустіть її назовні. Не стримуйте і дайте собі повну волю, плачте. Це дозволить вам звільнитися. Сльози – це добре.

Знайдіть урок – Що ви пізнали завдяки цим відносинам? Я твердо вірю, що щось хороше можна витягти з будь-якої ситуації, навіть з тією, яку ми сприймаємо як погану. Сконцентруйтеся на тому, що за життєвий урок ви придбали, і що ви не могли б пізнати ніяким іншим способом.

Повністю відчуйте біль – Коли приходить біль, наш інстинкт – позбутися її. Ми відволікаємося на інші завдання, одночасно пригнічуючи біль. Насправді, це біль не усуває. «Те, чому ми опираємося, продовжує своє існування». Найкращий спосіб впоратися з болем – піти їй назустріч. Закривши очі, повністю відчуйте гострий біль у самій глибині вашої суті і спостерігайте за нею. Відокремте спостерігача від болю.

Візуалізація і подяка – Покладіть руки на серці і закрийте очі. Візуалізують всі ті речі, досвід і людей, за присутність яких ви вдячні. Якщо ви уявляєте собі людину, намагайтеся побачити його обличчя, усміхнене вам з радістю і добротою. Подякуйте за все те, що ми приймаємо як належне, частини нашого тіла, те, що ми любимо в нашій роботі, людей, які нас люблять. Подякуйте ваше серце, яке працює без утоми, і без якого нас тут просто не було б. Подякуйте наші будинки, де ми відчуваємо себе в безпеці, достаток їжі та одягу, зігріває нас. Подякуйте людей, які добрі для нас. Подяка вводить вас в стан любові, прийняття та розуміння.

У чому користь для мене? – Сконцентруйтеся на те, як ця нова ситуація може допомогти вам. Можливо, у вас тепер з’явиться вільний час слідувати тому, що важливо для вас. Можливо, ви можете здобути незалежність і свободу, які ви хотіли відчути.

Час лікує – Після того, як первісний шок пройшов, і ви витратили багато часу на спілкування з вашим колишнім партнером, побудьте далеко від нього/неї. Дуже складно знайти ясність, незалежність і побачити перспективи, якщо вони про себе постійно нагадують. Я рекомендую провести далеко від них кілька тижнів: ніяких зустрічей, ні електронних листів, ні телефонних дзвінків. З часом, ваші рани загояться.

Тиша лікує. Посидіть в тиші і поспостерігайте за своїми емоціями і думками. Покладіть поруч щоденник і ручку. Коли до вас будуть приходити думки, записуйте їх у свій щоденник. Використовуйте ці записи як підказку, яка дозволить вам розібратися з вашими думками. Вони володіють силою і можуть допомогти вам знайти ясність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *