4 головні правила етикету

Етикет – це якийсь писаний або неписаний звід правил, прийнятих у суспільстві. Як правило, ми не дуже цікавимося цими правилами, а дарма: вони допомагають робити гарне враження, позбавляють від незручних ситуацій і сприяють вашому позитивному іміджу.

У якому б суспільстві ви не знаходилися – на світському прийомі або в компанії колег, – намагайтеся дотримуватися основних правил етикету. Зрозуміло, статусність зборів диктує деякі нюанси. Однак для того, щоб оточуючі прийняли вас до свого кола, для того, щоб у вас склалися хороші відносини з ними, дотримуйтесь основні правила. Про них читачкам журналу «Домашний Очаг» розповіла викладач дипломатичного етикету Наталя Адаменко.

Гуманізм

Чиніть з оточуючими так, як ви б хотіли, щоб вони чинили з вами – ця, ​​здавалося б, заїжджена істина завжди актуальна. Почуття такту – вміння не помітити помилки співрозмовника і не згадка про речі, які, як ви знаєте, йому можуть бути неприємні – важлива складова правильної поведінки в суспільстві. Не менш важлива і пунктуальність: адже і вам самій було б неприємно, якби ваш візаві прийшов на зустріч не вчасно! А як неприємно, коли ваш співрозмовник перебиває вас або говорить без перерви, не даючи вставити і слово. Намагайтеся не ставити співрозмовника в незручне становище, адже і вам буде неприємно в ньому опинитися.

Доцільність

Перш ніж щось сказати або зробити, запитайте у себе: наскільки це доречно тут і зараз? Напевно навіть найсмішніший анекдот не викличе посмішки у присутніх на діловій зустрічі, на якій обговорюють серйозні питання. А ваше чудове норкове манто, надіте на заміський пікнік, буде виглядати безглуздо. Так само, як і ультрамодні “рвані” джинси на прийомі у посла. Етикет був придуманий не для того, щоб ускладнити наше життя, а навпаки, щоб підказати правильну лінію поведінки в певній ситуації.

Традиції

У кожного народу і в кожної соціальної прошарку існують свої традиції, і не варто ними нехтувати! Якщо ви опинилися в компанії, де здавна прийняті певні норми поведінки, не варто епатувати оточуючих, порушуючи їх: навіть якщо вам не зроблять зауваження, ви придбаєте негативний імідж, який дуже важко потім виправити.

Краса

Естетика важлива складова вашого іміджу, саме зовнішність в першу чергу формує ставлення до нас оточують. Красива хода, вивірені плавні жести, стильна зачіска і одяг – все це «грає» на вас. Навіть якщо ви переконані, що головне ваше гідність – не зовнішність, а внутрішній зміст, приділяйте час і сили тому, щоб виглядати максимально привабливо. Цим ви не тільки заробляєте правильний імідж, а й проявляєте повагу до оточуючих: на красиве завжди приємніше дивитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *