Революційні технології в спорті

Світ спортивних технологій дуже швидко змінюється і з 1980-х технології стали невід’ємною частиною ігрових видів спорту. У цій збірці ви дізнаєтеся про 10 революційних інноваціях, які суттєво змінили світ спорту.

Камера Phantom

Незалежно від швидкості гри, в будь-якому спорті завжди важливо мати можливість подивитися уповільнений повтор. Камера Привид (Phantom), вироблена компанією Vision Research створена з використанням новітніх технологій. Phantom тільки починає застосовуватися в діснеєвському спортивно-розважальному комплексі Wide World of Sports. У цій особливій камери є вражаюча здатність уповільнити дію, зняте на камеру. Це стало можливим через 5,000 кадрів, які камера може захоплювати всього за 1 секунду. Стандартна камера при сповільненій зйомці захоплює тільки 380 кадрів в секунду, значно поступаючись Фантому. З цією технологією стане значно легше приймати рішення в бейсболі, хокеї та інших активних видах спорту. Phantom таким же чином використовується у футболі, демонструючи ключові моменти в уповільненому повторі.

Електронна система Cyclops

Якщо ви не любитель тенісу, то напевно не чули про електронну системі Cyclops. Тенісні фанати знають «Циклопа» як гучний сигналячих звук в момент, коли тенісист потрапляє мячем в мережу. В основному, Циклоп – маленька коробка, розташована на краю корту. Вона проектує п’ять – шість горизонтальних променів світла через корт. Коли куля ламає одну з ліній, чути шум «звукового сигналу». Це відмінна технологія, коли справа доходить до гри в теніс. Оскільки гравці рухаються все швидше і швидше, може бути важко визначити, чи торкнулася кулю мережі під час подачі. З Циклопом ж у суддів не виникає таких проблем.

Графічна система 1st and 10

Регбі є центральним продуктом американської та канадської футбольної традиції. Графічна система 1st and 10 докорінно змінила спосіб, яким аудиторія дивиться ці види спорту. Спочатку дивитися гру по телевізору було досить складно, так як не завжди вдавалося стежити за лініями і маркерами. Ця графічна система зробила життя фанатам набагато легше. Їй вдалося спроектувати зображення і графіки на подачу в реальному часі. Це перша графічна система, яка використовує “жовту лінію” в якості маркера, а так же цілий ряд інших ліній і кольорів.

Спортивний тікер

Оскільки технології розвиваються, інформація стає все доступнішим. Значно полегшив ситуацію в цій справі спортивний тікер. Вперше використовуваний для новин в північній частині Сполучених Штатів в 1980-х, тікер був прийнятий в спортивний світ протягом цього ж десятиліття. ESPN відзначилася тікером, який назвали “оновленням: 28/:58” – він демонстрував новинну лінію на екрані на початку і наприкінці кожної години. В 1990-х спортивний тікер став джерелом новин, які бігли безперервно. ESPN2 представив цей безперервний цілодобовий тікер і назвав його «Кінцевий рядком». З тих пір, вся група мереж ESPN прийняла нижню рядок і використовує її в цілодобовому циклі. Споживачі тепер не повинні перемикатися від спортивного шоу, щоб дізнатися новини. Замість цього, можна просто подивитися на біжучий рядок нижче.

Футбольні навушники-шолом

Забезпечення прямої лінії комунікації з квотербеком поширене в ці дні завдяки передової технології. Коли гра в футбол тільки починалася, тренер і квотербек не могли обмінюватися вказівками в прямому режимі, що затримувало гру. В 1994 було придумано рішення, ідеальне для тренерів і гравців. Був створений футбольний навушник для квотербека (і деяких інших гравців), який зробив їх життя набагато легшим. Вони можуть спілкуватися безпосередньо з тренером і не витрачати час на інтерпретацію сигналів руки тренера (хоча це все ще звичайна практика в футболі). Гравці, які носять навушники, позначені на поле зеленою крапкою на шоломі.

Камера Hawk-Eye

Ця технологія стала вкрай важливою і використовується в різних видах спорту, включаючи крикет, теніс і футбол. Камера Hawk-Eye використовується для стеження за маленьким об’єктом на високих швидкостях (теніс і крикет), змінивши ці види спорту. В основному, Хок-Ай – група камер, які поміщені по всьому корту. Вони розміщені в різних місцях і відстежують траєкторію м’яча. Як це зроблено? Кожна камера має свій власний вид на корт, а комп’ютер компонує всі кути і розбиває на трикутники точні руху м’яча. Ця система відстежує посадкову зону м’яча з ідеальною точністю, де можливість помилки просто виключена.

Пітч Трекер

Пітч Трекер (Шпигун за подачею) унікальний у тому, що безліч версій цієї технології існують і використовуються усіма, від професійних команд до телевізійних мереж. Однак ідея технології загальна для всіх. Система Пітч Трекер відстежує кинуті подачі і фактично показує їх на екрані. Ця технологія дуже швидко розвинулася за ці роки. Спочатку вона просто стежила за передачами. Потім технічний персонал додав “гарячі і холодні зони” і ряд іншої корисної інформації. Сьогодні багато канали постійно демонструють Пітч Трекер. Це дозволяє ще глибше втягнути глядача в перегляд матчу.

Комп’ютерне моделювання

Комп’ютерні моделювання використовуються безліччю компаній у своїх наукових дослідженнях. Моделювання допомагає відслідковувати можливі сценарії і напрямку ринку. У спорті моделювання відіграють подібну роль. Вони допомагають вирішити, як будуть розвиватися події, коли гравці розміщені в певних ситуаціях. Комп’ютерне моделювання бере до уваги безліч статистичних даних, точність яких досить грунтовна (хоча і не становить 100%, так як ніхто не може передбачити непередбачуване). Ці комп’ютерні програми дозволили по-новому поглянути на види спорту і статистику.

Система оспариваний

Багато видів спорту взяли, в деякій формі, систему заперечування. Це виглядає наступним чином: Якщо виникає ситуація, де суддя не може прийняти рішення однозначно, або є якісь спірні моменти, гравці можуть зажадати перегляду моменту. Футбол був одним з перших головних видів спорту, які впровадили систему оспариваний для визначення положення м’яча на поле. У наш час ця технологія розширилося до безлічі видів спорту, навіть бейсболу.

Відеоповтор

Для системи оспариваний, згаданої вище, повинно бути відео доказ для аналізу. І саме повтор грає тут важливу роль. Повтор торкнувся всі області видів спорту. У його самому ранньому впровадженні повтор був призначений виключно для нудьгуючих телеглядачів. Як передову технологію, спортивні команди почали розглядати повтори, щоб аналізувати свої дії і будувати плани на гру (з точки зору дії гравця, механіки, і т.д.), Повтор тепер важливий у всіх аспектах спортивного світу, в тому числі і для системи переглядів. В даний час це пункт номер один в спортивних технологіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *