Реальна любов – як зрозуміти чи потрібен розлучення

Прагнучи до ідеальної любові, між справою ми можемо зруйнувати те, що варто дбайливого ставлення. Відносини з конфліктами і складнощами нас не влаштовують, але втрачаючи, що мали, ми все одно засмучуємося. Чи можна оцінити те, що нам дорого, раніше, ніж буде прийнято рішення про розрив?

Викладача Гарварда, доктора філософії Тала Бен-Шахара по праву можна назвати експертом по щастю. Він присвятив цьому безліч досліджень і ділиться з читачами в своїх бестселерах. У книзі «Парадокс перфекціоніста» (Видавництво «Манн, Іванов і Фербер») він аналізує основні причини наших невдоволень в любові і стверджує, що можна бути щасливими, залишаючись реальними людьми зі своїми недоліками.

Зніміть рожеві окуляри

В романтичний період наш обранець здається нам ідеальним тільки тому, що ми не знаємо його. Закохуємося ми скоріше не в людини, а в образ, взятий з пісень і фільмів.

«Моя улюблена пісня – «Я завжди буду любити тебе» Вітні Х’юстон. У першій десятці вісім найулюбленіших пісень – про кохання. Як і багато інших людей, я дізнавався про романтичні історії з улюблених пісень, поем, фільмів і книг».

Щоб зрозуміти, наскільки ви розчаровані в ваших стосунках, подумайте, чи не чекаєте ви, що ваш чоловік буде поводитися так, як ви бачили в кіно або читали в романах. Реальна любов схожа на те, що ми там бачимо, але не повторює її точь-в-точь.

Не рвіть відносини під час кризи

В той час, коли ми розуміємо, що відносини в нашому житті відрізняються від того, що ми нафантазували, ми можемо відчути справжню трагедію. Як же так: він мене обманював, я сама дозволила це робити чи ми просто не підходимо один одному? В цей час великий ризик кинути все, толком не розібравшись. Насправді ви просто бачите реальну картину і від несподіванки, лякаєтеся. Не варто приймати рішення в цей момент.

«Почуття визволення виникає лише тоді, коли втрачені ілюзії змінюються любовним примиренням. Це не відбувається в один мить».

Автор радить пробувати пережити неприємні моменти прозріння і розчарування і тільки потім робити висновки.

Вчіться сваритися

Для тих, хто шукає ідеальну любов, конфлікти – це постійна загроза. Насправді з’ясування відносин – абсолютно нормально для всіх, враховуючи, що всі люди різні. Рада автора – робити акцент не на сварках, а на позитивних сторонах.

«Пітер Френкель з Центру вивчення сім’ї Інституту Аккермана рекомендує дотримуватися принципу” шістдесят дві радісні моменти». Замість того, щоб сподіватися виключно на особливі події та подарунки, треба створювати собі як мінімум три радісних моментів в день».

Позбавтеся від стереотипів

Коли відносини заходять в глухий кут, розлучення здається єдиним виходом. Але хто сказав, що не може бути зупинки? Ідеалісти шукають постійного руху, а реалісти можуть використовувати паузу для того, щоб розібратися, як слід. У подружжя буває один або декілька нерозв’язних конфліктів – секс, діти, гроші або родичі. Виною всьому – знову нездійсненні очікування.

«З плином часу сексуальні відносини поліпшуються. Це камінчик у город загальноприйнятої думки. Чудовий секс не є результатом фізіологічної реакції на партнера, він об’єднує наше серце і розум з тілом».

На закінчення автор радить вправа для тих, хто опинився на роздоріжжі – розлучатися чи ні.

Продовжіть наступні пропозиції, що не розмірковуючи занадто довго:

1. Щоб поліпшити мої відносини з…

2. Якщо я стану трохи більш відкритою людиною…

3. Щоб привнести в мої стосунки більше близькості…

4. Якщо я піду на мінімальні поступки…

5. Щоб в моєму житті було більше любові…

Дописавши ці фрази, ви зможете побачити нові шляхи для розвитку ваших відносин і, можливо, зрозуміти, що рішення про розлучення було передчасним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *