П’ять хвилин бігу продовжують життя

Усього кілька хвилин повільного бігу в день можуть збільшити тривалість життя.
Результати нового наукового дослідження опубліковані в журналі Американського коледжу кардіології. Вчені з’ясували, що займаються бігом люди мали на 30% менше шансів померти в найближчі 15 років, на відміну від тих, хто не займався бігом взагалі. А ймовірність серцевого нападу у любителів бігу була на 45% менше.

Ці результати доводять значимість навіть невеликих фізичних вправ для здоров’я людини.

Раніше для підтримки здоров’я людині рекомендувалося займатися спортом хоча б три години на тиждень, проте тепер можна стверджувати, що, займаючись спортом менш цієї норми, людина значно зміцнює своє здоров’я. За словами вченого з Університету Айови доктора Лі, що займаються бігом менше години в тиждень отримували таку ж користь для здоров’я, як і виконували тригодинну тижневу норму.

Вчений також підкреслив, що результати даного дослідження можуть підштовхнути багатьох людей до заняття бігом, адже це не вимагає значних часових і грошових витрат, а його користь для здоров’я очевидна.

На думку дослідників, фізичні вправи – чудове ліки, яке може запобігти, відстрочити або змінити перебіг багатьох захворювань. Для виконання фізичних вправ зовсім не обов’язково бути атлетом, вони повинні стати частиною повсякденного життя людини.

Лектор в Університеті Манчестера Олівер Монфреді заявив, що результати даного дослідження можуть покласти край давньому спору про найбільш корисному вправі, адже стає очевидно, що будь-яка фізична активність краще, ніж її відсутність. Також висновки вчених допоможуть скласти план фізіотерапії для літніх людей.

Відзначимо, що в ході експерименту, який проводився протягом 15 років, спостереження проводилося за більш ніж 55 тисячами чоловік у віці від 18 до 100 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *