Як подолати чорну смугу в житті: сім кроків

Способи пережити важкі часи “Комсомолка” пошукала разом з психологом Мариною Деркач.

1. Вчіться шукати хороше і радіти

Психологи кажуть, що оптимізм – справа наживна. Так що шукайте позитив там, де на перший погляд його не може бути і в помині. Втратили гроші? Це навчить вас бути уважнішими і вбереже від ситуації, коли ви могли б втратити набагато більшу суму. Вигнали з роботи? Це спосіб змінити своє життя на краще і знайти роботу дійсно до душі, адже самі ви навряд чи наважилися порушити звичну рутину. Практично в будь-якій ситуації можна запитати себе: що хорошого тут є? Пам’ятайте, що кожна людина в змозі сам програмувати своє самопочуття – так користуйтеся цим!

2. Усвідомте, що неприємності цінні не менш, ніж хороші події

Задумайтеся: адже якби не чорні смуги в нашому житті, як би ми дізналися про те, що існують білі? До того ж усім відомо: все, що не вбиває, дає нам шанс стати сильнішими.

3. Позбавтеся від надуманих проблем

Ви вважаєте, що у вашому житті погано абсолютно все? Цього просто не може бути – напевно є щось і хороше. Люблячі батьки, хороший друг, довгоочікувана дитина, цікава робота – хоч щось точно має бути! Пам’ятайте, що постійно сумувати і, тим більше, завжди перебувати в депресії неможливо, адже в такому випадку цей стан стане для вас звичним і цілком буденним.

4. Не займайтеся самокопанням

Багато людей впевнені, що перш ніж приступати до вирішення проблеми, важливо докопатися до її коренів. Психологи називають це “паралічем аналізу”, коли топтання на місці ще глибше занурює людину в депресію. Тим часом розуміння далеко не завжди тягне за собою зміни. Замість того, щоб займатися самокопанням, краще подумайте, як змінити ситуацію, що склалася.

5. Використовуйте правило 20 на 80

Це правило з тайм-менеджменту в даному випадку можна інтерпретувати так: на негативні переживання витрачайте не більше 20% свого часу, а більшу частину дня зосередьтеся на позитиві.

6. Робіть звичні справи інакше

Нерідко людина застряє в рутині саме тому, що постійно робить одне і те ж, повторюючи власні помилки. Якщо хочете змінити своє життя, поставте перед собою завдання робити хоч що-небудь інакше. Навіть незначні відхилення від звичної рутини дають відмінні результати і надихають на зміни.

7. Любіть життя

Навіть якщо вам зовсім погано, візьміть папір і напишіть, за що ви вдячні життя: сім’я, друзі, робота, дах над головою, певний матеріальний достаток (зрештою, якщо ви читаєте ці рядки, у вас як мінімум є комп’ютер і доступ до інтернету. Багато людей на планеті не можуть похвалитися навіть цим). Словом, любіть життя, і вона обов’язково полюбить вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *