Професійні захворювання водіїв

За статистикою половина жителів великих міст – це водії. Але мало хто замислюється, що автомобіль – джерело небезпеки для здоров’я. Професійні захворювання водіїв можуть виникати через незручного становища за кермом. Найпоширенішими захворюваннями є радикуліт і остеохондроз. Ці хвороби найнебезпечніші, бо вони залишаються на все життя. А деякі з них, наприклад, остеохондроз може привести до інвалідності. Часті протяги є причиною появи запалень м’язів шиї і грудей. А геморой і простатит зустрічаються у кожного другого водія.

Існує й інша група захворювань – це емоційні навантаження. Через постійне напруження збільшується ризик хвороби серця і судин. Саме тому, найчастіше професійні захворювання водіїв – це гіпертонія, збої роботи серцево-судинної системи, інфаркти.

Токсичні речовини постійно оточують людину, що працює за кермом. Це призводить до виникнення алергії, астми і зниження імунітету.

Найбільшою небезпекою для водіїв є вихлопні гази. Найчастіше автомобілі працюють на бензині, який виділяє близько 200 токсичних продуктів. Серед них – окис вуглецю, яку дуже важко виявити, тому що вона не має ні кольору, ні запаху. Чадний газ заважає органам переносити корисні речовини, через що починається кисневе голодування. Його симптомами є головний біль, блювота і нудота, підвищений тиск, запаморочення. Окис азоту дратує подих, і стає причиною захворювання легенів.

Шини автомобілів також виділяють масу шкідливих речовин: бензол, толуол, стирол, ксилол, бензол, сірковуглець. Через тертя шин утворюються нитрозосоединения – потужні канцерогени.

Гальмівна колодка – це ще одна небезпека, з-за високого вмісту азбесту, довга робота з яким, призводить до розвитку онкологічних захворювань.

Щоб уникнути захворювань, водіям рекомендовані фізичні навантаження з комплексу щоденних гімнастичних вправ. Особливо корисні різні згинання та розгинання. Щоденні прогулянки також необхідні для профілактики професійних захворювань водіїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *