Про що розкаже Ваше волосся?

З початку часів волосся вважаються одним з найголовніших атрибутів жіночності, сексуальності, енергії і спокуси – і асоціативно завжди залишаються пов’язаними з цими уявленнями. Тому незадоволеність волоссям має більш глибоке коріння, ніж здається на перший погляд, навіть якщо ми не усвідомлюємо цього.

Мрія і дійсність

Більшість володарів хвилястою шевелюри мріють про гладких, стуящіхся і абсолютно прямих волоссі. А жінки з прямим волоссямпро копиці кучериків. Нам не подобається колір, структура, жорсткість або м’якість. Без фарби і укладань ми здаємося собі точно без одягу – немов спадає маска, і ми постаємо перед світом такими, як є – непоказними і посередніми. Будь перукар добре знайомий з цією проблемою: клієнтам завжди хочеться мати те, чого у них немає. Мистецтво майстра і полягає саме в тому, щоб подолати розрив між мрією і дійсністю.

Ця нестикування виникає, мабуть, в ранньому дитинстві. Жінки, що проходять психоаналіз, під час сеансів рано чи пізно згадують те, як до їх волоссю ставилася їх мати. Когось ніжно розчісували, гладили, хвалили, а когось – нетерпляче смикали, щоб заплести в тугі коси, третя дозволяли красуватися з розпущеним волоссям. Ставлення матері чинить серйозний вплив на формування нашої сексуальної ідентичності. Спогад про цю тісному зв’язку буде асоціативно відтворюватися пізніше, в тому числі в тому, як ми ставимося до свого волосся. Дитячі задоволення і прикрості будуть частково проходити і долатися, але якась частина їх буде переживатися знову і знову.

Образ бажань

Волосся асоціативно відображають тваринну основу нашої сексуальності – густі, яскраві і блискучі, вони збуджують протилежну стать. Спосіб демонстрації Вашої шевелюри світу – пишаєтеся чи вільно спадаючим локонами, коротко стрижетеся або зав`язуєте в тугий вузол – може багато розповісти про Ваших відносинах до власної сексуальності і сексапільності. Якщо Ви відчуваєте заздрість до чиїх-небудь волоссю, тому що вони густі / руді / темні / кучеряві і т.д., несвідомо Ви прагнете хоча б частково інтроеціровать сексуальну силу, приписувану нами цього образу.

За великим рахунком, якщо ми відчуваємо пристрасне бажання того, чого нам (як здається) не вистачає, ми відчуваємо гостре почуття неповноти нашої особистості. Бажання змінити себе – це завжди відчайдушне прагнення знайти райський стан малюкової цілісності.

Що в волосі тобі моєму?

Ми проектуємо на наше волосся уявлення про власну ідентичність, про те, чим ми є. Коли ці мрії сильно розходяться з реальним чином, ми незадоволені нашим видом. При цьому ті радикальні і швидкі зміни, яким ми можемо піддавати нашу зачіску, створюють відчуття того, що так само легко і в мить ока ми магічним чином можемо змінити нашу особистість.

Змінивши колір волосся або зробивши нову стрижку, ми дійсно міняємо весь свій образ, а значить – змінюємося самі. Часом ми виділяємо певний аспект нашої ідентичності, який до того залишався без уваги або заподіював дискомфорт. Так, процес стрижки може символізувати звільнення від чогось зайвого або обридлого: уявлень, почуттів, залежності, рутини. Залишаючи на підлозі перукарні “непотрібні” частини себе, ми як би посилаємо світу сигнал: нехай життя поміняє вектор, ми готові до змін!

Нова зачіска, що відкриває лоб, символізує нашу готовність безстрашно йти вперед і протистояти труднощам. А якщо до того ж волосся підняті над чолом (начосом або шпилькою) – це часто означає прагнення до влади і контролю.

Лівий проділ частіше зустрічається у людей, яким складно прийняти власну жіночність, а з правого боку розділяють волосся ті, кому непросто прийняти чоловічу складову власної натури. Центральний проділ найчастіше вказує на внутрішню гармонію власниці та її врівноваженість.

Підкреслено пригладжені або радикально виголені скроні демонструють розкутість і готовність не перешкоджати свободі оточуючих, так само як і прагнення до пізнання людей і себе. Навпаки, закриті віскі – характерна риса інтроверта.

Чубок в багатьох випадках краще жінки сором’язливі, причому густота чубчика відповідає ступеню їх потреби в захисті. Хоча не варто переоцінювати ці зв’язки. Часто чубчик є тільки елементом коригування рис обличчя: жінка не стала сором’язливою, а просто хоче виглядати молодше і задерикуватіше.

Яскраві і радикальні кольори воліють особи, які прагнуть до свободи і зняттю обмежень. Вибирають рудий властиве бажання відійти від стандартних схем і порушити заборони. Яскравий чорний вибирають власниці суворого принципового характеру. А якщо Ви вирішили стати блондинкою, швидше за все, прагнете підкреслити жіночність і продемонструвати потребу в любові.

Що відчуваємо ми, виходячи з перукарні? Почуття легкості. Свободи. Нової себе. Ми стали жіночні або навпаки, більш емансіірованнимі, але в кожному разі – сексуальніше і гармонійніше.

Наше волосся – привід заявити про власні настроях, амбіціях, соціальний статус і самоотношении. Це барометр нашої душі, священна лабораторія, де ми проводимо експерименти з власною ідентичністю. І відносини з ними часом відкривають більше правди про нас, ніж найвідвертіші слова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *