Чари французького поцілунку

Поцілуноксамий красномовний з доступних нам невербальних способів показати ставлення до людини. Він висловлює наші почуття, емоції й очікування. З його допомогою ми спокушаємо, відкриваємося, інтригуючи, довіряємося або відкидаємо. Навіщо ми цілуємося? Чому вкладаємо в цей акт стільки емоцій та інформації? І чому отримуємо задоволення, досліджуючи мовою рот свого партнера?

Навіщо ми це робимо?

Команда американських дослідників провела опитування студентів університету Олбані (University of Albany) з метою зрозуміти, що спонукає людей до поцілунків. З’ясувалося, що наша мотивація до поцілунків відрізняється залежно від гендерної приналежності. Для жінок поцілунокце передусім можливість попередньо оцінити партнера. Жіночий «вбудований комп’ютер» сканує фізичні (смак, запах) і емоційні особливості партнера. Ритм і тактильні відчуття продемонструють здатність чоловіка зрозуміти її емоційний стан – адже є час для ніжних і заспокійливих або збуджуючих і вимогливих поцілунків. 9 з 10 дівчат відмовляються від близькості без попередніх поцілунківадже це її спосіб тестування потенційного партнера на «хороші» і «погані» гени.

Для молодих чоловіків поцілунокце процес, що підвищує сексуальне збудження, сигнал про готовність до злягання. Незважаючи на те, що губи – одна з найбільш збудливих частин тіла, кожен другий молодий чоловік готовий до інтиму без «зайвих рухів тіла». З віком чоловіче ставлення до поцілунків дещо змінюється: вони починають цінувати поцілунок як можливість заздалегідь продемонструвати партнерці свої вміння і набувають здатність насолоджуватися вишуканим смаком цієї ласки.

Поцілунок це специфічний рівень спілкування людей, дуже близький, де емоції не передаються словами, а виражаються безпосередньо. І тільки тонка шкіра губ відділяє Вас від мільйонів нервових закінчень на губах партнера.

Чому нам це подобається?

Відповідно до думки Зигмунда Фрейда, який підірвав свою епоху дослідженнями про роль сексуальності в людській природі, наша любов до поцілунківне більше ніж незжитий слід “оральної стадії” психосексуального розвитку. Цю стадію людина переживає в дитячому віці, коли рот є найбільш иннервирована частиною тіла немовляти, і можливість отримання задоволень обмежена цією зоною. Згідно батькові-засновнику психоаналізу, поцілунок можна віднести до варіанту збочень – адже з’єднуються ерогенні зони рота, а не геніталії. Можливо, стимуляція губ дійсно дозволяє нам “впасти в дитинство” і випробувати відчуття, схожі з безтурботним раєм у материнських грудей.

А інакше чому тривіальне дію – торкання губами губ партнера – викликає так багато хвилююче-позитивних емоцій?

Любовна хімія

Пристрасний поцілунок відправляє нервовій системі сигнал, який приводить наші статеві органи у стан збудження і викликає гормональний вибух. Підвищення рівня адреналіну, допаміну, окситоцину і серотоніну змушує нас відчувати себе сміливими, привабливими і… закоханими.

Так, ми закохуємося, коли цілуємося, а не навпаки. Стимулювання нервових закінчень на губах активізує вироблення феромонів, які, сприймаючись нюхом партнера, викликають його збудження.

Психолог Венді Хілл (Пенсільванія, США) проводила дослідження рівня гормонів у цілуючих пар. Поцілунок запускає процес активізації виробництва гормонів радості і насолоди – серотоніну і допаміну. Спільна дія цих нейромедіаторів викликає ефект ейфорії.

Також під час поцілунків активізується виробництво адреналіну, завдяки якому ми відчуваємо сміливість і рішучість, серця б’ються частіше, судини розширюються (ми виглядаємо розчервонілий), а весь організм насичується киснем.

Після поцілунку в крові чоловіків і жінок значно знижується рівень гормону стресу кортизолу.

А рівень окситоцину – гормону ніжності і емоційної прихильності – істотно підвищується, причому більшою мірою у чоловіків.

Таким чином, хімічні речовини, що виробляються нашим організмом в процесі поцілунку, підвищують настрій, допомагають боротися зі стресом, попереджають депресії і істотно зближують нас з партнером. Чим не привід робити це частіше?

Якщо у вас хоч раз виникає питання в чому користь поцілунку, ми дамо вам відповідь яка користь поцілунків між партнерами.

Майстерний поцілунок – це…

Одні люди цілуються краще за інших – цей факт підтверджують 80% чоловіків і жінок. Що робить одних нас майстеніше інших? Чуттєвість? Пристрасть? Різноманітність? Ніжність?

Правильно вибраний момент – один з найважливіших елементів вправного поцілунку. Його потрібно відчути і зловити, причому поквапитися і затягнути – однаково погано.

Ритм і здатність до синхронним злагодженим діям – теж дуже важливо. Поцілунок часто порівнюють з джазом, де музиканти, імпровізуючи, чують один одного і звучать гармонійно.

Значущим чинником успіху багато хто називає знання того, що подобається партнерові, і вміння вибрати найбільш підходящий вид поцілунку. Древнеиндийский трактат про кохання – Камасутра – описує запаморочливе різноманітність технік поцілунку. Жалячий, царський, вишуканий, розпалює… Вже самі назви збуджують бажання практикуватися. Це та книга, яку варто хоча б частково вивчити всім, хто серйозно цікавиться власною сексуальністю і прагне до вдосконалення в мистецтві любові.

Однак жодна техніка не замінить щирості. Це – головне в поцілунку. Щирий поцілунок несе емоцію – унікальну, глибинну, інтимну, приховану. Саме щирість робить поцілунок справжнім, дорогоцінним, наповнює його справжнім змістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *