Приголомшливі картини, написані за допомогою вогню

Нові дивовижні роботи франко-канадського художника…

Одного разу франко-канадський художник Стівен Спазук (Steven Spazuk) побачив сон, який згодом визначив його діяльність на багато років. За пробудженні Стівен вже чітко усвідомлював, яким саме чином він буде створювати свої роботи. Відкинувши олівці і пензлі, майстер взявся створювати картини… вогнем.

Часто твори Спазука складаються з невеликих фрагментів, подібно мозаїці.
Приголомшливі картини, написані за допомогою вогню

Ця техніка досить складна і забирає достатньо часу. Саме тому велику частину дня художник проводить в студії за роботою. Часто твори Спазука складаються з невеликих фрагментів, подібно мозаїці. Однак це не стільки задумка самого художника, скільки необхідність. Спазуку постійно доводиться тримати лист над головою, а коли він великий, працювати попросту незручно. Працюючи ж з невеликим фрагментом, майстер може спокійно сконцентруватися на кожній деталі. Чари починається, коли художник підносить полум’я свічки до аркуша. В цей момент утворюються абстрактні форми, з яких художник вільною рукою, буквально, «ліпить» майбутній образ. Згодом він доопрацьовує малюнок за допомогою спеціальних щіточок та інших інструментів.

Чари починається, коли художник підносить полум’я свічки до аркуша.

Приголомшливі картини, написані за допомогою вогню

Ідея працювати в такій техніці дійсно прийшла художнику у сні. Майстри нібито запросили в галерею, де його погляду постали численні картини, написані подібним чином. Дивно, але вже у сні Стівену прийшло розуміння того, як саме працювати з зображенням. З того моменту пройшло тринадцять років. Техніка Спазука вдосконалюється й ускладнюється рік від року. «Це змінило моє життя», – розповідає художник, – «техніка дає мені дуже багато чого, вона унікальна. Спонтанність, випадковість процесу – ось найцікавіше. Підносячи свічку до аркуша, я не знаю, що буде далі, якою буде картина».

Дивовижні роботи Стівена Пазука.
Приголомшливі картини, написані за допомогою вогню

Художник згадує, що ріс в дуже гармонійній сім’ї, в атмосфері любові і взаєморозуміння. Дитиною він був боязким і сором’язливим, багато часу проводив в задумі, роздивляючись природний малюнок дерев’яної двері в своїй спальні і хмари за вікном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *