Поштовх до прогресу

Протягом усього свого життя людина не припиняє формувати сам себе. І, оскільки він істота біосоціальна, становлення особистості не обійдеться без впливу соціуму, простіше кажучи, суспільства. А воно оточує нас з самого дитинства. Кожен період життя людина буде крутитися в певному соціальному інституті, але ось отримати користь з всіх етапів буде складно.

У дитячому садку нас будуть хвалити за швидко з’їдену кашу і нелогічні малюнки. Вже на цьому рівні відбувається формування особистості. А ось у школі зберегти свою індивідуальність буде зовсім складно: підлітки вкрай агресивні істоти, повністю залежні від придуманих кимось «крутіше» ідеалів. А плисти за течією слабкої особистості завжди легше, ніж проти.

На основі цього можна зробити висновок, що по-справжньому людина почне себе формувати в досить зрілому віці. Але знову ж таки, безпосередньо самому почати це буде не так просто. Крім того, що у нього повинні бути причини для цього (бажання покращити матеріальне становище, статус, розширити кругозір), поруч обов’язково має бути людина, яка підштовхне його до саморозвитку.

Як правило, успішні люди стають такими саме з-за того, що колись на них сильно вплинули. Такий потрібний людина зможе і підштовхнути в потрібному напрямку, і задати темп, і щиро порадіти успіхам. Тут знову ж таки потрібно не збитися з шляху, так як інші члени суспільства обов’язково будуть зіштовхувати. В кожній людині все ж є якась частка заздрощів більш успішним, і це самий зручний випадок, коли він може отримати підтримку від них і стати таким же успішним. В результаті вийде цікава піраміда «успіхів».

В той же час людина повинна бути готовий почати мінятися в кращу сторону. Як багато не досяг би «вчитель», він ніколи не зможе дати знання людині, якій це не потрібно. Треба вміти почути, зрозуміти, прийняти. Тому спочатку чоловік повинен вміти приймати поради та бути відкритим для інших, не боячись видатися більш дурним або слабким. Адекватно оцінювати свій стан, бути готовим прийняти допомогу – запорука хороших результатів у роботі над собою.

Обов’язково потрібно розуміти, в який саме інформації і підтримки він потребує. Варто пам’ятати, що він не зможе знайти більш професійного людини серед своїх однолітків або людей, схожих за статусом в суспільстві. Це завжди має бути хтось з більш вищого кола.

Не виключена й така ситуація, що такого успішного людини в найближчому оточенні не знайдеться. Тоді на допомогу прийде Інтернет, а вже тут безліч сайтів з інформацією про те, як потрібно продуктивно над собою попрацювати. Зараз досить популярні безкоштовні вебінари з участю різних бізнесменів, артистів, спортсменів. Вони найкращий приклад гідної роботи над собою.

Ну і звичайно нікуди не дітися без працьовитості і терпіння. Як говориться, освіта дозволяє заробити на хліб з маслом, а самоосвіта – на хліб з маслом та ікрою. Хоча в принципі, всі потрібні якості для роботи над собою як раз і приобретутся особистістю під час цього процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *