Чи варто читати книги по мотивації?

Зараз на просторі інтернету можна скачати, купити, замовити безліч книг, які гордо несуть за собою тег «мотивація». Безліч спільнот, пабликов у соціальних мережах рекламують видання сучасних авторів і класиків жанру. В авторитеті таких гуру, як Дейл Карнегі, Наполеон Хілл не варто навіть сумніватися, а от з приводу їх сучасних приймачів виникають суперечки і розбіжності, звучать різні думки, а чаша ваг періодично схиляється не на їх користь.

Ряд людей читає всі мотиваційні книги, спрямовані на саморозвиток та духовне зростання, які тільки можна знайти. Такі читачі, як правило, зупиняють свій духовний ріст на рівні книжкових полиць з улюбленими авторами.

На жаль, в епоху інформаційного бізнесу занадто багато людей стало продавати вторинний продукт, видаючи його за першоджерело. Обивателів запрошують вступити в групу або зайти на сайт, радять книги, далі автор книги надсилає йому на електронну пошту своє відео, а потім запрошує на платний курс, після якого можна стати зіркою і мільярдером.

Сумно, але факт: люди йдуть до таких новоявленим гуру, не бажаючи шукати першоджерело, який зможе дійсно допомогти, зацікавити і дати поштовх вперед. Менталітет, або якісь інші фактори змушують громадян кидатися на все, що блищить, особливо якщо це книга, яка обіцяє миттєве збагачення. Склалася ціла плеяда таких книжонок, повністю копіюють прописні істини, тільки преподносящих інформацію в різній формі.

Чи потрібно читати книги по мотивації?

Кожен сам для себе вибирає, звідки черпати інформацію і як, але важливо відокремлювати зерна від плевел. Швидше допоможе одна книга визнаного автора, ніж сто книг авторів-самоучок, які не можуть ґрунтуватися не на своєму досвіді, ні на своїх досягненнях, ні навіть на своїй освіті. Але саме таких авторів рекламують в інтернеті, їхні книжки стоять на поличках магазинів. Отже, можна шукати крупиці істини у цих працях. Але це набагато більш трудомістка, ніж читання класичної книги по мотивації себе, своїх співробітників або підлеглих.

Тому, найголовніший висновок з приводу мотиваційних книг – їх варто читати, тільки якщо читач може залишатися в стороні від «твору», спостерігаючи логічність і стрункість авторських міркувань і оцінюючи висновки. Тільки тоді такі книги можуть принести по-справжньому позитивний результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *