7 питань для самопізнання

Як часто нам доводиться брати на себе тягар думки оточуючих? І в скількох із цих випадків ми сприймаємо це думка всерйоз і видаємо його для себе за дійсне? Деякі люди починають ставитися до себе і зовсім критично після невтішних відгуків. Адже вся справа в тому, що ми практично не знаємо, не маємо нормального уявлення про свою ж особистості і бажаннях, звідси і випливає наша невпевненість в собі і в своїх вчинках. Як змінити таку ситуацію? І чи існує простий спосіб зрозуміти себе краще?

Щоб зрозуміти самого себе, досить небагато часу і 7 правильних питань.


Питання перше. Запитайте себе: «Хто я?» і постарайтеся максимально повно на нього відповісти.

Адже за ним ховаються набагато більше, ніж здається на перший погляд. Так хто ви? Мати, дружина, керівник, підлеглий…Ким ви є в даний період життя. Не забуваєте ви про те, що ви ще й чиясь дитина, друг, колега. Не забуваєте ви часом про близьких людей, які потребують вашої уваги? Задумайтеся і добре відкладіть всередині себе цю інформацію, а краще запишіть.

Питання друге. Нелюбов, небажання, ненависть.

Кого або що ви не любите в житті? Це стосується всього: людей, їжі, обставин. Не поспішайте з відповіддю, адже деколи дуже складно зізнатися самому собі в ненависті до когось, а може і до чогось у собі, наприклад, до своїх поганих звичок. Дайте своєму «я» вдумливо проаналізувати всю інформацію.

Питання третє. Найпотаємніші думки.

З ким хочете спілкуватися? Який одяг хочете носити? Може, хочете перефарбувати волосся в синій? Запитуйте себе, загляньте всередину своїх бажань і таємниць.

Питання четверте. Роєм глибше – чим ви пишаєтеся?

Неважливо, чи це колір очей, освіта або вміння красиво виконувати пісні – спробуйте згадати все дрібниці, за які варто себе як мінімум похвалити.

Питання п’яте. Найскладніший. За що вам соромно?

Складність полягає в спробі обдурити самого ж себе при відповіді. Зосередьтеся, згадайте всі найгірші моменти і… подумки спаліть їх. Звільніть себе від сорому і почуття провини, вибачте в собі ту людину, який можливо був слабкий при здійсненні старих вчинків. Світ небезгрешен. І ви теж. Вас є за що любити, бажати і дякувати.

Питання шосте. Де і з ким хочете жити, ким стати, що придбати?

Після того, як ви звільнили себе від старого вантажу помилок, настав час заповнити порожнечу радістю. Тут слід вирішити, чого ж ви хочете насправді. Складіть своєрідний план, і незабаром, самі того не помічаючи, ви почнете втілювати його в життя.

Питання сьоме. Підсумковий. Поговоріть з совістю. Чого не зробили, кому не приділили час, що не побачили?

Знайдіть всі ці моменти в собі і постарайтеся скоріше з ними розібратися, не відкладаючи на потім. Потім не буде. Є тільки зараз. Пам’ятайте про це і любіть себе такими, які ви є.

Після того, як відповісте чесно на ці 7 питань, ви краще зрозумієте себе і над чим вам належить попрацювати найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *