Поради початківцям аквариумистам

Коли ви тільки залили воду в акваріум, вона спочатку помутніє, не бійтеся, через деякий час (приблизно 4-14 днів) вона знову стане світлою (при помутнінні у воді розлучалися бактерії, а коли вода посвітліла, значить, інфузорії з’їли бактерій). Рибок бажано запускати в уже просветлевшее і обов’язково відстояну воду. Справжні вороги акваріума це одноклітинні водорості. Найчастіше акваріум вражають зелені (цвітіння води), нитчатка і сині водорості. Зелені водорості з’являються або від надмірного освітлення, або від великої кількості скупчилися органічних залишків. Боротися з ними можна так: зменшіть освітлення, очистіть акваріум.

Нитчатку (довгі зелені нитки) видаляють фізично: намотують на дерев’яну паличку, але будьте обережні – НЕ висмикніть разом з водоростями і рослини!

Сині водорості в акваріумі з біологічним рівновагою ніколи не з’являться. Але якщо вони все-таки з’явилися, то очистіть всі прилади і рослини, стінки і каміння, промийте і прокип’ятіть грунт. Пізнати їх можна по тому, як вони покривають листя рослин смердючій синьо-зеленої плівкою. Боротися з ними дуже важко, простіше не запускати акваріум і завжди доглядати за ним.

Іноді на стінках акваріума є зелений або бурий наліт. Це теж водорості. Бурі водорості з’являються, якщо акваріум слабо висвітлюється. Очистіть стінки скребком і збільште освітлення. Зелені водорості на стеках свідчать про занадто сильному освітленні. Очистіть стінки скребком і зменшіть освітлення.

Разом з живим кормом до вас в акваріум можуть потрапити різні паразити. До них відноситься гідра. Гідра має довжину без щупалець близько 1см, схожа на маленького прозорого черв’ячка. Потрапивши в акваріум, вона швидко розмножується брунькуванням, в результаті чого рослини, грунт і стекла акваріума покриваються бахромою їх тел. Небезпечні для малюків і дорослих риб: вони гинуть від обпалення жалкі клітини гідри. Щоб знищити гідр, слід прибрати з акваріума всіх риб, підвищити температуру до 30 ° С, і розчинити у воді азотнокислий амоній (1 г на 10 л води). Під час лікування слід весь час висвітлювати і продувати акваріум. Через 5 днів гідри загинуть (відваляться від стекол). Після їх загибелі слід ретельно вимити акваріум.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *