Помилки, які ніколи не повторюють розумні люди

Кожен з нас робить безліч помилок — і це само собою зрозуміло. Але деякі люди роблять одні і ті ж помилки знову і знову, не в змозі подолати себе і навіки застигаючи на одному місці. Дослідники з кафедри клінічної психофізіології Мічиганського університету виявили, що люди потрапляють в одну з двох категорій, коли справа доходить до помилок. Перші мають фіксований настрій, на кшталт «чорт, я ніколи не буду хороший в цьому». Другі думають, швидше, так: «щось пішло не так. Може бути, я допустив помилку? Потрібно обов’язково зрозуміти де, щоб не оступитися знову.»

Розумні, успішні люди ні в якому разі не застраховані від помилок; вони просто роблять все, щоб на них вчитися. Ось кілька головних життєвих помилок, які розумна людина ніколи не зробить двічі.

Робити одне і те ж, чекаючи на інший результат

Альберт Ейнштейн якось зауважив, що лише божевільний робить одне і те ж, в очікуванні іншого результату. Попри всю явну правдивість висловлювання, що на світі живе ще дуже багато людей, які вважають, що неодноразове множення двійки на двійку дасть, в кінцевому підсумку, цифру п’ять. Розумні люди розуміють: іншого результату вони доб’ються тільки змінивши свій підхід до справи.

Не вміння відстрочити задоволення

Розумні люди знають, що задоволення не приходить швидко і важка робота — саме те, що передує довгоочікуваного нагороди. Вони також розуміють, як використовувати це в якості мотивації на кожному етапі важкого процесу, який веде до успіху.

Вірити в дуже хороший результат

Спільний результат наївності і відсутність належної обачності може один раз виправдати надмірну віру в диво. Але другий раз повірити в те, що цей гаманець валяється посеред дороги просто так, та ще й повний грошей, може тільки людина не дуже розумний. Запам’ятайте, вірити в кращий результат можна тільки тоді, коли ви самі вклали у справу безліч ресурсів і сил.

Догодити кожному

Так, в основному, надходять люди слабкі. Боячись розчарувати хоч кого-то, вони розпорошують всю енергію на спроби підтримки свій крихітний статус. Але розумні люди розуміють: просто неможливо догодити кожному. Тому вони розвивають в собі мужність робити вибір, навіть якщо він не сподобається комусь із оточення.

Не бачити загальну картину

Так просто втратити за деревами ліс, віддаючи всього себе складній роботі і забувши, до чого все це повинно привести. Давайте собі час на усвідомлення: скільки часу йде у вас на роботу і навіщо ви це робите. Інакше можна опинитися в глухому куті.

Зображати жертву

Це своєрідна форма маніпуляції, показувати оточуючим себе слабкіше, ніж є насправді. Недалека людина, розпочинаючи цю гру, просто не розуміє, як сильно він підставляється під удар, змінюючи свою силу, свою владу над собою на сумнівні радості, які можуть принести в життя сторонні люди.

Бути тим, ким ви не є

Це дуже заманливо — показувати всім оточуючим тільки те, що вони хотіли б вас бачити. Але ніхто не любить підробку і така спроба в 99 випадках з 100 закінчиться провалом. Розумні люди розуміють це після перших же проблем: вони дуже швидко пов’язують свої невдачі з такою дурною лінією поведінки — і більше ніколи так не роблять. Щастя, успіх, і навіть удача безпосередньо пов’язані з внутрішнім світовідчуттям людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *