10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Люди завжди хотіли знати про космос більше, що цілком нормально. Він може приховувати відповіді на такі питання, як “Звідки ми прийшли?”, “Як ми тут опинилися?” і “Куди ми прямуємо?”. Ми впевнені, що космос пробачить нам вторгнення в йогоприватне життя.

У всякому разі, після того, як Європейське космічне агентство (ЕКА) “приземлило” на великій швидкості космічний корабель на комету в спробі дізнатися більше про те, як була сформована наша Сонячна система, і недавнє наближення до Плутона, ми подумали, що як раз прийшов час поглянути на деякі інші дивовижні космічні історії.

10. ВИВЧЕННЯ ТИТАНА, СУПУТНИКА САТУРНА

14 січня 2005 року зонд Європейського космічного агентства “Гюйгенс” увійшов в атмосферу Титану після семирічного космічного подорожі в зв’язці з космічним апаратом НАСА “Кассіні”. Зонд показав, що в основному Титан дуже схожий на молоду Землю. Він сповнений піщаних дюн і озер, пронизаних органічними молекулами, які теоретично можуть підтримувати життя.

9. ОРГАНІЧНА ХІМІЯ, ОТРИМАНА З ХВОСТА КОМЕТИ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

У 2008 році органічні хімікати були виявлені на диску, що оточує зірку під назвою HR 4796A, яка знаходиться на відстані 220 світлових років від Землі. Нещодавно космічних телескопів НАСА “Хаббл” і “Спітцер” вдалося отримати сліди вуглекислого газу, метану і водяної пари в атмосфері екзопланети під назвою HD 209458b. В основному це говорить нам про те, що життя існує за межами нашої Землі. Можна припускати, але фактичні докази завжди крутіше.

8. ЧИ Є ЖИТТЯ НА МАРСІ? НЕМАЄ, АЛЕ ВОДА ТАМ ТОЧНО Є

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

У 2008 році апарат НАСА “Фенікс” відвідав Червону планету, щоб підтвердити наявність на ній води і знайди ознаки органічних сполук. Під час однієї з розкопок бортові камери знайшли білий порошок, який виявився льодом. Це не тільки підтверджує наявність води на Марсі, але і в значній мірі означає, що там є життя, яка використовує воду для виживання. Хоча, якщо ви шанувальник “Доктора Хто”, то знаєте, що не варто покладати на неї великі надії…

7. ЧУЖОРІДНІ ПЛАНЕТИ!

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

У 2008 році астрономи за допомогою космічного телескопа “Хаббл” і інфрачервоних обсерваторій “Кек” і “Джеміні” на Гаваях підтвердили, що вони “бачили” екзопланети, що обертаються навколо далеких зірок. Обидві обсерваторії зробили зображення цих інопланетних світів. Тому насправді ми не можемо виключати існування далеков.

6. ТЕМНА МАТЕРІЯ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Найкрутіше назва в астрономії. Безпрецедентні докази з’явилися в 2006 році внаслідок ретельного аналізу газів та зірок, розкиданих після зіткнення двох гігантських галактик у скупченні Кулі. Це не пояснює, що таке темна матерія точно, але принаймні тепер вчені знають, що вона діє певним чином.

5. ВИЯВЛЕНИЙ ЕРІС ПЕРЕМІСТИВ ПЛУТОН НА ЗАДНІЙ ПЛАН (БІДНИЙ ХЛОПЕЦЬ)

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Хороша новина для любителів науки… і погана для любителів Плутона. У 2005 році Майк Браун виявив 136199 Еріс — невелике тіло, яке на 27 відсотків більше, ніж Плутон. Еріс обігнав бідного старого Плутона і став 9-ий за величиною планети, що обертається навколо сонця.

4. ТЕЛЕСКОП “ХАББЛ” ВПРИТУЛ ЗАЙНЯВСЯ ТЕМНОЮ ЕНЕРГІЄЮ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Звучить майже так само круто, як Темна матерія (хоча не зовсім). У 2002 році телескоп “Хаббл” був вдосконалений, що сприяло відкриттю таємничої сили під назвою темна енергія. Відкриття “Хаббла” призвело до більш чіткому розумінню того, що темна енергія — це невидима сила, яка протистоїть гравітації, в результаті чого відбувається прискорення розширення Всесвіту.

3. ВПЕРШЕ ПОЗНАЧЕНО “ВІДЛУННЯ” ВЕЛИКОГО ВИБУХУ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Імовірно, Великий вибух, який створив Всесвіт, був досить гучним. НАСА вирушили на пошуки стародавнього “відлуння” Великого вибуху шляхом складання схеми фонового випромінювання. Через невеликі варіації реліктового випромінювання вони змогли точно виміряти вік Всесвіту (13 730 мільйонів років), а також прийшли до висновку, що вона складається на 96% з речей, які ми навіть не можемо побачити.

2. НАДМАСИВНА ЧОРНА ДІРА У НАС ПІД НОСОМ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

Чорні діри — явище досить лякаюче. Гігантські космічні ями в нікуди, які поглинають все, що знаходиться досить близько. Отже, гарна це новина, що чорна діра з велетенською масою приблизно 4,3 млн. Сонць знаходиться всього в 26 тисяч світлових років від Землі? Хм…

1. ВОДА НА МІСЯЦІ

10 захоплюючих відкриттів космічної науки

У той час як поверхня Місяця насправді така ж суха, як губка в пустелі, 9 жовтня 2009 року ракета НАСА утворила в кратері отвір шириною 30,5 метрів, в якому була знайдена вода. Небагато, але достатньо, щоб у майбутніх колоністів була можливість отримувати її і очищати. Хто-небудь хоче орендувати квартиру на Місяці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *