Ефективні методи для поліпшення пам’яті

Людський мозок – один з найбільш досконалих органів в живій природі, а пам’ять – це один з видів розумової діяльності. Саме пам’ять сприяє нашому розвитку і самовдосконалення. Однак, з віком пам’ять стає все слабшою, людина забуває важливі речі, події і навіть людей.
Щоб цього не сталося з вами, потрібно щодня тренувати і покращувати вашу пам’ять. Про найефективніших методах поліпшення пам’яті ми розповімо в цій статті.

Більше читайте

При читанні ви розвиваєте зорову пам’ять, а також уяву і логіку. Це неодмінно позитивно позначиться на загальному стані в нашій пам’яті. Однак потрібно читати вдумливо, запам’ятовуючи отриману інформацію. Якщо ви не запам’ятали про що мова, вам варто прочитати це відрізок книги ще раз і осмислити прочитане. Вибираєте книги надруковане зручним для вас шрифтом, для того щоб вам було легше сфокусуватися на тексті.

Які незвичайні техніки конспектування?

Вивчайте тексти і мови

Ще одним, корисним вправою для пам’яті буде, вивчання вірша або відрізка тексту напам’ять. За день ви повинні вивчити одне невелике твір. Саме зрозуміти й осмислити, а не просто машинально зазубрити. Спочатку для того щоб вивчити невеликий текст вам знадобиться досить багато часу. Проте вже через місяць тренувань ви помітите значне поліпшення пам’яті. І тепер, для того щоб вивчити невеликий вірш вам достатньо буде пару раз його прочитати. Вивчення іноземних мов – дуже потужний і ефективний метод для тренування вашій пам’яті.

Використовуйте різні методи

Користуйтеся методом асоціацій. Щоб запам’ятати інформацію, потрібно асоціювати її з тим, що вам знайоме і зрозуміло. Запам’ятовуючи, наприклад, список покупок збудуйте асоціацію до кожного з продуктів, так вам буде простіше їх запам’ятати. Всі ви знаєте, що таке бісектриса завдяки фразі «Бісектриса – це маленька щур, який, бігає по кутах і ділить кут навпіл»

За допомогою методу фотографування ви зможете розвинути свою зорову пом’яти. Уважно вивчаючи зовнішній вигляд предметів, буквально фотографуйте їх очима.

Розгадування кросвордів, допоможе вам напружити пам’ять, розшукуючи в ній правильні відповіді на поставлені питання і в той же час розвантажити її від негативних переживань.

Харчування

Пам’яті теж потрібно правильно харчуватися. Хороший стимулятор пам’яті – це залізо, воно міститься в яловичині, баранині в сухофруктах. Продукти з високим вмістом йоду покращують пам’ять, тому вживайте в їжу достатню кількість морепродуктів. А от продукти багаті вітаміном «Е» запобігають появі проблем з пам’яттю. Він міститься в яйцях, горіхах, паростках пшениці, насінні, крупах, висівковий хліб, і в листових овочах. Вітаміни групи «С» допоможуть активності вашого мозку. Дуже корисні для вашого мозку вітаміни групи «В».

Відмовтеся від шкідливих звичок

Вченими доведено, що пам’ять курця значно зменшується. Але після відмови від шкідливої звички пам’ять відновлюється. Алкоголь в надмірних дозах вбиває клітини мозку, а ось келих червоного вина не завадить.

Здоровий сон запорука гарної пам’яті

Недостатній сон негативно впливає на якість запам’ятовування. Адже саме уві сні наш мозок, як би, відфільтровує інформацію, яку ми отримали за день. Саме в глибокій фазі діяльність нашого мозку найбільш ефективна. Слід пам’ятати, що спати потрібно тільки вночі для того щоб не збивати біоритми ночі і дня на які налаштований не тільки мозок, але і весь наш організм. Лише вночі, під час міцного сну у людини відбувається відновлення мозкових клітин.

Рух – це життя

Заняття спортом важливі не тільки для нашого тіла, але і для мозку. Регулярні фізичні навантаження сприяють постачання мозку киснем, кров’ю, а також життєво потрібні гормонами. Протягом доби через мозок людини протікає приблизно 2100-2250 літрів крові. Враховуючи те, що кров повинна нести певну кількість кисню для працездатності мозку, то час від часу необхідно робити так звані кисневі паузи – відвідувати тренажерний зал брати участь у змаганнях, займатися танцями, і щодня гуляти на свіжому повітрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *