5 способів повернути впевненість у собі

Ми народжуємося, сповнені віри в свої можливості, але в міру дорослішання безліч факторів стирають цю впевненість. Замість того, щоб концентруватися на них, варто запам’ятати ті речі, які підкріплюють нашу впевненість у собі.

Коли ми вирушаємо на співбесіду, на перше побачення, виступаємо на публіці або просто намагаємося довести справи до кінця, є кілька базових прийомів, які допомагають додати собі впевненості і добитися тріумфу.

  1. Думайте про перемоги. Ваші досягнення завжди повинні бути на виду – щоб ви бачили їх щовечора, вирушаючи спати, і щоранку, прокидаючись. Це можуть бути призи, нагороди, та все, що завгодно. Якщо у вас немає якихось очевидних трофеїв, просто запишіть, як мінімум п’ять досягнень, якими ви горді, і повісьте цей список у дзеркала в спальні і на стіні в своєму кабінеті.
  2. Пам’ятайте, чим ви пишаєтеся. Перерахуйте все, що ви вважаєте гідним у своєму житті. Що ви включили б у резюме? Що зажадало сміливості? Може бути, ви поїхали з дому і добилися успіху самотужки, або ж розірвали деструктивні стосунки. Згадайте все, що інші побоялися б зробити, а ви зважилися. Згадайте людей, яким ви допомогли. Або згадайте те, чого ви не зробили – не стали говорити щось погане про людину, коли все навколо це повторювали. Може, ви зробили особливі зусилля, щоб допомогти комусь, поки інші стояли осторонь? Перерахуйте все це і перечитуйте список в ситуації, коли вам потрібно зібрати волю і впевненість в кулак.
  3. Завжди викладаються по повній. У будь-якій ситуації намагайтеся видати максимум. Може, результат і не виявиться таким, яким вам хочеться, але в підсумку ви відчуєте себе краще – і будете ставати сильнішими всякий раз, коли зважитеся на це. Тримайтеся за свої переконання. Захищайте слабших, тих, над ким знущаються чи до кого відносяться несправедливо. Не слідуйте загальну думку просто з остраху виділитися. Будьте вірні собі, і ви почнете поважати себе – і відчувати повагу інших.
  4. Просто зробіть, і все. Ми всі боїмося робити щось незнайоме. Але успішні люди роблять саме те, чого вони бояться. Візьміть за правило розсовувати межі своєї зони комфорту і робити те, що вас трохи лякає. Щотижня і кожен місяць складайте список таких завдань. Не обов’язково, щоб вони були масштабними. Головне, щоб вони вимагали від вас трохи сміливості. Візьміть уроки танців, сходіть в кіно на самоті, почніть розмову з незнайомцем. Відзначте свої відчуття після. Записуйте такі випадки в щоденник або календар. Згадуйте їх регулярно або хоча б перед важливим співбесідою, побаченням і іншою подією, яке вимагає мобілізувати всю свою впевненість.
  5. Продовжуйте перемагати. Не піддавайтеся бажанням порівнювати своє досягнення з чужими. Ваша перемога настільки ж важлива, наскільки і чия-небудь ще.

Як змінити життя за допомогою слів?

Діліться своїми успіхами лише з тими людьми, які вас повністю підтримують. Впевненість породжує впевненість: чим більше буде речей, які ви будете вважати для себе можливими, тим більше ви будете намагатися і домагатися успіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *